Lietuvoje

2012.10.06 09:59

STT dėl kyšininkavimo sulaikė Vilniaus savivaldybės Teisės departamento vadovą E. Vilkicką

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2012.10.06 09:59

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė sulaikiusi ilgametį Vilniaus miesto savivaldybės Teisės departamento direktorių Egidijų Vilkicką. Įtariama, kad jis 20 tūkst. litų kyšį paėmė už teritorijų planavimo sprendimus. 

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė sulaikiusi ilgametį Vilniaus miesto savivaldybės Teisės departamento direktorių Egidijų Vilkicką. Įtariama, kad jis 20 tūkst. litų kyšį paėmė už teritorijų planavimo sprendimus.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius žurnalistams penktadienį nurodė, kad STT atlieka veiksmus, susijusius su E. Vilkicko veikla teritorijų planavimo srityje.

„Buvo nurodyta dokumentuose iš STT, kokie dokumentai yra prašomi. Tiesiog aš negaliu komentuoti, nes esu pasižadėjęs to nedaryti. Gal neišduosiu didelės paslapties, tai sritis, susijusi su miesto teritorijų planavimo dokumentais. Teisės departamento priedermė ir pareiga – tikrinti savivaldybės rengiamų dokumentų teisėtumą“, – kalbėjo V. Klimantavičius.

Anot jo, Teisės departamentas tikrina tiek savivaldybės administracijos, tiek miesto tarybos priimamus sprendimus. Su kuo – savivaldybe ar taryba – susiję įtarimai E. Vilkickui, pašnekovas neatskleidė.

V. Klimantavičius teigė labai gerai vertinantis tiek E. Vilkicką, tiek jo pavaldinius.

„Teisės departamento veiklą vertinu labai gerai, kaip profesionalios komandos darbą. Jie savarankiškų dokumentų faktiškai nerengė – jie tiesiog teikė išvadas dėl savivaldybės priimamų dokumentų teisėtumo. Visais atvejais tos išvados nebuvo vienasmenės. (...) Jis (E. Vilkickas – DELFI) yra iš tikrųjų savo srities profesionalas. Tiesą pasakius, jeigu įtarimai pasitvirtintų, tai man būtų iš tikrųjų didelis šokas“, – sakė administracijos vadovas.

Anot jo, savivaldybė laukia tolesnių teisėsaugos sprendimų E. Vilkicko atžvilgiu.

STT taip pat praneša sulaikiusi E. Vilkicko bendrininką A. Š. Kas šis asmuo ir kuo jis užsiima – neskelbiama. Žinoma tik tiek, kad jis savivaldybėje nedirba.

DELFI primena, jog STT E. Vilkicko bylos nesieja su kyšininkavimu taip pat įtariamo Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus istorija. Jis STT įkliuvo savaite anksčiau, su dvigubai didesne 40 tūkst. Lt suma. 

Populiariausi