Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.05 07:44

Po benzinvežio avarijos į Nerį pateko kelios tonos teršalų

LRT.lt 2012.10.05 07:44

Po trečiadienį sostinėje įvykusios avarijos, kelios tonos iš benzinvežio išsiliejusio dyzelinio kuro pateko į Neries upę.

Po trečiadienį sostinėje įvykusios avarijos, kelios tonos iš benzinvežio išsiliejusio dyzelinio kuro pateko į Neries upę.

 Anot Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos agentūros Avarijų valdymo ir prevencijos skyriaus vedėjo Gedimino Markausko, per lietaus vandens surinkimo sistemą į upę galėjo patekti 2–3 tonos teršalų. Jiems sulaikyti upėje buvo pastatytos boninės užtvaros.

„Šiuo metu tęsiami teršalų surinkimo darbai. Aplinkosaugos pareigūnai visą laiką stebi padėtį, kontroliuoja teršalų surinkimą, ima upės vandens mėginius laboratoriniams tyrimams, kartu su gelbėjimo tarnybomis ieško papildomų priemonių, kad avarijos padariniai būtų kuo greičiau pašalinti“, – teigiama Aplinkos ministerijos pranešime.

Trečiadienį apie 15 val. Vilniaus Savanorių prospekte ties 187-uoju pastatu susidūrus vilkikui ir benzinvežiui, iš pastarojo cisternos ant kelio dangos išbėgo 5,5 tonos dyzelinio kuro. Gelbėjimo tarnybų darbą apsunkino smarkus lietus, dėl to nemaža dalis išsiliejusių teršalų lietaus vandens surinkimo vamzdžiais pateko į Nerį.

Pasak G. Markausko, įvykio vietoje buvo surinkta apie 20 kubinių metrų vandens ir teršalų emulsijos. Ties trimis lietaus vandens išleistuvais į Nerį buvo pastatytos boninės užtvaros. Tokias užtvaras upėje gelbėjimo tarnybos pastatė ir dviejose vietose ties Vieviu šalia Panerių kaimo. Čia iš Neries teršalai surinkinėjami naudojantis absorbcinėmis bonomis.

Baigus gelbėjimo darbus ir įvertinus surinktų teršalų kiekį, aplinkosaugininkai apskaičiuos aplinkai padarytą žalą.

„Jau dabar akivaizdu, kad ši žala yra didelė“, – tvirtina G. Markauskas. Ją turės atlyginti avarijos kaltininkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi