Naujienų srautas

Lietuvoje2014.08.11 19:07

Rusijos sankcijos Seimo narių atostogų nenutrauks

Liepa Želnienė, 15min.lt 2014.08.11 19:07

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad Lietuvos parlamentarai gali ramiai atostogauti iki rugsėjo vidurio, mat norint padėti nuo Rusijos paskelbto maisto produktų embargo kenčiančioms įmonėms jokios skubios įstatymų pataisos nebūtinos.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad Lietuvos parlamentarai gali ramiai atostogauti iki rugsėjo vidurio, mat norint padėti nuo Rusijos paskelbto maisto produktų embargo kenčiančioms įmonėms jokios skubios įstatymų pataisos nebūtinos.

Tai ji pranešė po pirmadienio popietę vykusio pasitarimo su ūkio ir žemės ūkio reikalų ministrais bei kitais atsakingais pareigūnais. Anot Seimo pirmininkės, šiuo metu svarbiausia užtikrinti, kad nuo sankcijų nukentėsiančiose įmonėse nebūtų atleidžiami darbuotojai.

„Tikrai dabar, kiek aš išgirdau, naujų teisės aktų, pataisų teikti neplanuojama. Dėl mėsos išvežimo į musulmoniškas šalis pasižiūrėjome, kad spėtume tai padaryti eilinėje sesijoje ypatingos skubos tvarka apsvarstę. Vyriausybė žadėjo išvadą pateikti kitą savaitę, Kaimo reikalų komitetas dirbs ir mes tikrai rugsėjo pradžioje tai suspėtume padaryti. Neeilinei sesijai poreikio dabar nematau“, – žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Seimo pirmininkės minimomis įstatymo pataisomis būtų įteisintas ritualinis gyvulių skerdimas jų neapsvaiginus, o tai leistų Lietuvos įmonėms eksportuoti produkciją į musulmoniškas valstybes.

Svarbiausia, kad nebūtų atleidimų

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad daugiausia darbo dėl Rusijos paskelbtų sankcijų teks ministerijoms, nes jos turėtų pasirūpinti, kad dėl embargo Lietuvos maisto pramonės įmonėse neprasidėtų darbuotojų atleidimai.

„Aptarėme, koks poveikis gali būti socialinei sričiai, darbuotojams, dėl darbo sąlygų, dėl darbo vietų išlaikymo. Tai yra labai svarbu, kad gamybinis sektorius išlaikytų darbo vietas, nes jame įkurti darbo vietą ir apmokyti darbuotojus brangiai kainuoja. Paprašėme, kad ministerijos įvertintų visas galimybes, pažiūrėtų regioniniu principu, kiek kurį rajoną tai galėtų paliesti ir kokios galimybės būtų suteikti pagalbą“, – sakė L. Graužinienė.

Anot jos, šiuo metu nėra svarstomos galimybės maisto pramonės įmonėms suteikti kokių nors mokesčių lengvatų. L. Graužinienė tikisi, kad parama verslui bus suteikta iš Europos Sąjungos finansuojamų programų, iš kurių dabar daugiausia skatinamas naujų darbo vietų kūrimas.

„Galima būtų jas keisti į darbo vietų išlaikymą pasikeitus situacijai. Ministerijos aktyviai dirba, ieško tų priemonių ir kitą savaitę bus kompleksinis planas“, – sakė Seimo pirmininkė.

Kol kas į nepanikuoja

Anot jos, kol kas įmonės nepuola į paniką ir negrasina masiškai atleidinėsiančios žmones. „Pirminės apklausos duomenimis, kol kas įmonės planuoja dirbti toliau“, – tikino L. Graužinienė.

Nepaisant to, ministerijos, anot Seimo pirmininkės, ruošiasi net ir blogiausiems scenarijams, nors jie itin menkai tikėtini. „Kol kas grėsmių didžiulių ūkiui Finansų ministerija nemato. Įmonės yra pajėgios persiorientuoti į kitas valstybes“, – sakė ji.

Trečiadienį L. Graužinienė tikisi susidariusią situaciją su premjeru aptarti valdančiosios koalicijos Politinėje taryboje.

Rusija Europos Sąjungos šalims praėjusią savaitę uždraudė įvežti vaisius, daržoves, paukštieną, žuvį, pieną, pieno produktus, jautieną ir kiaulieną. Lietuvoje embargo keliamos grėsmės ekonomikai priešnuodžių valdžia suskubo ieškoti pirmadienį įvairiuose susitikimuose Vyriausybėje, Seime, ministerijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi