Lietuvoje

2012.06.01 12:31

Ministerija tyrimą nutraukė, bet atsakymo nepateikė

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nutraukė tyrimą, taip ir neatsakiusi į klausimą, ar perduodant Drąsiaus Kedžio dukrą motinai, nepažeistos mergaitės teisės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nutraukė tyrimą, taip ir neatsakiusi į klausimą, ar perduodant Drąsiaus Kedžio dukrą motinai, nepažeistos mergaitės teisės.

Ministro teigimu, ministerija įvykio tirti negali, kol tai daro prokurorai. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas sako, kad mergaitė su mama Laimute Stankūnaite jaučiasi gerai ir sėkmingai baigė pirmą klasę, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Į Seimą ketvirtadienį iškviesti vaiko teisių apsaugos specialistai, turintys informacijos apie Drąsiaus Kedžio ir L. Stankūnaitės dukterį. Parlamento Socialinių reikalų ir darbo komitetą pasidomėti, ar pas tetą Neringą Venckienę gyvenusią D. Kedžio dukterį perduodant motinai L. Stankūnaitei nebuvo pažeistos mergaitės teisės, įpareigojo Seimo vadovybė.

Iškart po įvykių Garliavoje Socialinės apsaugos ir darbo ministras paskelbė, kad tai aiškinsis jo sudaryta speciali ministerijos komisija. Tačiau ketvirtadienį parlamentarus ministras informavo, kad tyrimą ministerija nutraukė.

„Komiteto narius kartu su visa informacija informavau, kad apibendrinto ir vienareikšmio atsakymo, buvo ar nebuvo pažeistos teisės, nesu gavęs, kad ne visa medžiaga ministerija gali disponuoti. Ikiteisminio tyrimo medžiaga yra teisėsaugos kompetencijoje, ministerija neturi galimybės prie jos prieiti. Visus atsakymus turi duoti teisėsauga, tada bus galima toliau apibendrinti dėl vaiko teisių“, – kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl mergaitės perdavimo motinai teisėtumo pagal N. Venckienės skundą. Ministras tikina, kad su mama L. Stankūnaite mergaitė jaučiasi gerai.

Tą patį po pokalbio su vaiko teisių apsaugos specialistais tikino ir Seimo komiteto pirmininkas.

„Mes galime gauti informaciją apie laikymo sąlygas, jos psichologinę būseną, mokymosi sąlygas. Tą informaciją gavome ir buvome patikinti, kad mergaitė baigė mokyklą. Iš psichologų ir vaiko teisių kontrolierės, vaiko teisių tarnybų buvo patikinta, kad situacija yra normali, nekelianti kokios nors grėsmės“, – tikino Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.

Komiteto pirmininkas sako, kad kol kas neaišku, ar mergaitė, kuri pirmą klasę baigė mokoma namie, nuo rudens jau eis į mokyklą. Anot jo, parlamentarai vaiko teisių apsaugos specialistų klausinėjo ir apie sklandančius gandus, kad mergaitė ją perduodant motinai buvo apsvaiginta.

„Buvo pateikta informacija, kad nėra jokių požymių, kad ten buvo naudoti kažkokie psichologiniai vaistai ar poveikio priemonės, nes tyrimai šito nerodo“, – kalbėjo R. J. Dagys.

Jokių siūlymų ir išvadų Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas nepriėmė, apsiribodamas informacijos išklausymu.