Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Rugpjūtį jūra kelia ypatingą pavojų

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Rugpjūtį maudytis Baltijos jūroje – itin pavojinga.

Rugpjūtį maudytis Baltijos jūroje – itin pavojinga.

Vis daugiau atsiranda duobių, o pučiant vėjui, jūra smarkiai traukia gilyn, rašo „Klaipėda“. Įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki pasakojo, kad trečiadienį buvo pasiektas šios vasaros skęstančiųjų rekordas. „Poilsiautojai vis mano, kad jiems nieko nenutiks. O kai patiria nelaimę, stebisi, kaip jiems taip galėjo nutikti“, – pajūrio lankytojų logiką apibūdino A. Siakki.

Gelbėtojai kas keliolika minučių įspėja, jog maudytis jūroje pavojinga, tačiau tik retas poilsiautojas paklauso perspėjimų ir nelenda į vandenį.

Pajūryje laiką leidžiantys žmonės dažnai nepaiso ir ženklų, įspėjančių, kuriose vietose susidariusios duobės. „Jūroje visada pavojinga maudytis. Palyginti su ežerais, čia pavojus didesnis. Upėje taip pat nėra saugu, nes gali nunešti srovė“, – konstatavo pavaduotojas.

Aiškėja, kad uostamiestyje, išskyrus Baltijos jūrą, maudytis nėra kur. „Tai, kad Klaipėdoje ir aplink miestą trūksta maudyklų, – absoliuti tiesa. Jau susiformavęs požiūris, kad Kuršių marios ir Danės upė – netinkamos maudytis“, – pastebėjo Klaipėdos mero patarėjas Simonas Gentvilas.

Panaši situacija susiklosčiusi ir Kalotės ežere. Telkinys yra prisotintas maisto medžiagų, todėl čia puiki terpė veistis įvairiems dumbliams. Vis dėlto situacija minėtame ežere nėra kritinė, maudynės čia gali pakenkti tik alergiškiems žmonėms.

Pasiekus, kad Danė nebebūtų teršiama, Klaipėdos centre svarstoma galimybė įrengti paplūdimių. Bent vienas toks objektas galėtų atsirasti net senamiestyje. „Čia galėtų būti ir rekreacinės zonos. Pavyzdžiui, būtų įrengti viešieji griliai. Tai įprasta Vienoje. Šalia Dunojaus savivaldybė įsteigė viešuosius grilius, kuriuos galima išsinuomoti už simbolinį mokestį“, – tvirtino S. Gentvilas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.