Lietuvoje

2014.08.08 08:21

Negaunantys darželio kreipiasi į teismą

ELTA2014.08.08 08:21

Aktyvių mamų sambūris įsitikinęs, kad vietos savivaldybės darželyje vaikui negavę tėvai turi pagrindą kreiptis į teismą, kad savivaldybė jiems atlygintų žalą.

Aktyvių mamų sambūris įsitikinęs, kad vietos savivaldybės darželyje vaikui negavę tėvai turi pagrindą kreiptis į teismą, kad savivaldybė jiems atlygintų žalą.

Vilniaus savivaldybės skaičiavimu, šį rudenį vietų darželiuose pritrūks maždaug 700 vaikų – jų tėvams teks samdytis aukles arba mokėti tris, keturis kartus didesnes sumas už vaikų priežiūrą privačiuose darželiuose
Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius informavo, kad optimizuojant esamas patalpas darželiuose, vykdant priešmokyklinio ugdymo organizavimo projektą mokyklose, steigiant naujus darželius planuojama iki sausio sukurti 1 380 naujų vietų darželiuose.

Pvz., optimizuojant patalpas lopšelyje-darželyje „Aušrinė“ bus sukurta 60 vietų, suremontavus Žolyno g.47 esančias patalpas – 80 vietų. Taip pat šiuo metu statomas naujas 220 vietų darželis Santariškėse, kuris atvers duris rudenį. Kitais metais Žirmūnų g.32 bus naujas 220 vietų lopšelis-darželis „Ąžuolas“, taip pat naujas 220 vietų darželis bus įsteigtas buvusios Šalomo Aleichemo gimnazijos patalpose Viršuliškėse.

Visiems statomiems ar atnaujinamiems objektams skirta 26 mln. litų. Didžiąją šios sumos dalį skyrė Vilniaus savivaldybė, taip pat Švietimo ir mokslo ministerija, Aplinkos apsaugos ministerija ir privatūs rėmėjai. Nors jau skirta nemažai lėšų, jų vis tiek trūksta darželių statyboms ir mokyklų renovacijoms. Į Vilniaus darželius šiemet užregistruota 7 215 naujų darželinukų. Savivaldybė skaičiuoja, kad net ir papildomai sukūrus 1 380 naujų vietų iš viso iki metų pabaigos planuojama priimti ne daugiau nei 6 630 vaikų.

Vilniaus miesto savivaldybės pateiktais duomenimis, šiuo metu ieškinius dėl kompensacijos už vaikų išlaikymą privačiuose darželiuose savivaldybei yra pateikę 4 tėvai. Tačiau jokiame Vilniaus miesto savivaldybės teisės akte nėra numatyta kompensacija už vaiko išlaikymą nevalstybinėje ugdymo įstaigoje, vadinasi, kad savivaldybė jiems geranoriškai išmokėtų kompensacijas, neverta net tikėtis. Vilniaus meras Artūras Zuokas dėl darželių problemos besipiktinantiems tėvams ne kartą aiškino, kad reikiamo skaičiaus darželių pastatyti ir visų vaikų į darželius priimti Vilnius negali dėl lėšų stygiaus. Todėl suinteresuotiems tėvams jis siūlė griežtais laiškais kreiptis į Seimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.