Lietuvoje

2014.08.07 19:05

Vilniuje surengta akcija „Putinai, nesiųsk ginklų teroristams“

Rusijai plečiant atsakomuosius veiksmus į Vakarų valstybių sankcijas, Vilniuje prie Rusijos ambasados surengta protesto akcija „Putinai, nesiųsk ginklų teroristams“.

Rusijai plečiant atsakomuosius veiksmus į Vakarų valstybių sankcijas, Vilniuje prie Rusijos ambasados surengta protesto akcija „Putinai, nesiųsk ginklų teroristams“.

Išreikšti protesto dėl Rusijos vykdomo Rytų Ukrainos separatistų rėmimo ginklais susirinko daugiausia Liberalų sąjūdžio atstovai. Jie sako, kad Rusijai paskelbus embargą  maisto ir žemės ūkio produktams iš šalių taikančių sankcijas Rusijai, žengtas dar vienas žingsnis karo link.

„Tai bus didžiulė Europos, Rusijos ekonomikos destrukcija. Mus artins arčiau prie karo. Rusija gali dar pasirinkti, dar nėra vėlu, turi nustoti tiekti ginklus separatistams, teroristams“, – teigė europarlamentaras Antanas Guoga.

„Rusijos propagandinė mašina kaip tankas važiuoja per visą Europą, per visą pasaulį. Man teko susidurti su čekų jaunimu, kurie, jau pasigavę apkrato, pradeda liaupsinti tam tikrus sovietinio režimo „privalumus“. Man, kaip Lietuvos piliečiui, smagu būti su jaunimu kartu, palaikant tikrai šventas laisvės idėjas“, – sakė Liberalų sąjūdžio narys Rimantas Remeika.

„Negalime būti abejingi: prisidengdamos humanitarine pagalba, šitos kolonos įvažiuos į Ukrainą. Kas gali pasakyti, kad šitos kolonos neįvažiuos [į Lietuvą], norėdamos turėti tiesioginį įvažiavimą į Karaliaučiaus kraštą, kuris „prifarširuotas“ ginkluotės, kuriame 80 proc. rinkėjų yra kariškiai, pavaldūs Vladimiro Putino politikai“, – kalbėjo Sausio 13-osios brolijos pirmininkas Gasparas Genzbigelis.

Sausio 13-osios brolijos pirmininkas sakė, kad V. Putino politika užtraukia gėdą ir atsakomybę ir Rusijos žmonėms, išsirinkusiems tokį agresyvų vadovą.