Naujienų srautas

Lietuvoje2014.08.06 16:38

Išeiviai studentai noriai atlieka stažuotes Lietuvoje

Daugiau kaip trys dešimtys užsienyje besimokančių studentų ir gimnazistų vasarą atliko praktiką Lietuvos įmonėse bei valstybės įstaigose.

Daugiau kaip trys dešimtys užsienyje besimokančių studentų ir gimnazistų vasarą atliko praktiką Lietuvos įmonėse bei valstybės įstaigose.

Lietuvių išeivijos studentų ir vasaros stažuočių programose dalyvavo jaunuoliai  iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados ir Nyderlandų karalystės, pirmąsyk atvyko studentų iš Ukrainos, Brazilijos, Vokietijos. Lietuvoje jie stažavosi šešias savaites, daugelis ne pirmą kartą.

„Buvo įdomu pamatyti, ką jaunos kompanijos [daro] dėl rinkodaros, kaip pristato savo vardą pasauliui“, – patirtimi dalijasi studentas iš JAV Almantas Palubinskas.

JAV Lietuvių bendruomenės Krašto valdybos pirmininkė sako, kad norinčiųjų praktiką atlikti Lietuvoje netrūksta. Su Vytauto Didžiojo universitetu rengiamose Lietuvių išeivijos studentų stažuotėse dalyvauja lietuviškai kalbantis ar lietuviškų šaknų turintis jaunimas, o vasaros stažuočių programoje – visi, besidomintys mūsų šalimi.

„Būsimi medikai, veterinarai, bibliotekininkai, matematikai, pedagogai, sociologai susiduria su Lietuvos įstaigomis ir darbais. Žinot, studentai lygina skirtumus ir mato, kas kaip vyksta pas mus Amerikoje ir kaip čia“, – sako JAV lietuvių bendruomenės Krašto valdybos pirmininkė Sigita Šimkuvienė-Rosen.

Jaunimas ne tik dirbo, bet ir keliavo po Lietuvą, klausė paskaitų apie Lietuvos aktualijas ir tobulino lietuvių kalbą .Pasak stažuočių organizatorių, verslo įmonės, savivaldybės, ligoninės, nevyriausybinės organizacijos praktiką atlikti norintį jaunimą iš užsienio priima noriai. 

„Mes tyčia bandome veiklą plėsti į startuolius arba tas įmones, kurios dirba ir tarptautinėje rinkoje“, – teigia Lietuvių išeivijos studentų stažuotės programos vadovė Rasa Ardytė-Juškienė.

Planuojama, kad šeštus metus rengiamos stažuočių programos kitais metais plėsis – bendradarbiavimo sutartis bus pasirašoma su Klaipėdos universitetu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi