Naujienų srautas

Lietuvoje2014.08.06 12:33

Aukštiems pareigūnams – tankesnis STT filtras

BNS 2014.08.06 12:33

Teisingumo ministerija siūlo griežtinti aukštas pareigas valstybės tarnyboje einančių politikų, pareigūnų patikrą.

Teisingumo ministerija siūlo griežtinti aukštas pareigas valstybės tarnyboje einančių politikų, pareigūnų patikrą.

Pagal jos parengtas Korupcijos prevencijos įstatymo pataisas, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareigas einantį asmenį galėtų patikrinti jį paskyrusio subjekto prašymu be motyvuoto ir konkrečiais duomenimis paremto prašymo, kurio reikia dabar. Užtektų to, kad darbdaviui kiltų abejonių dėl asmens, apie kurį prašoma pateikti informaciją, tinkamumo eiti pareigas.

„Dabar kreipimasis į STT dėl pareigas jau einančio asmens galimas tik tada, kai yra abejonių, kurios pagrįstos konkrečiais duomenimis. Toks teisinis reglamentavimas nesuteikia galimybės asmenį į pareigas skiriančiam subjektui, šiam neturint konkrečių duomenų, keliančių abejonių dėl pareigas einančio asmens, patikrinti, ar tokios informacijos neturi STT. Taip formaliu įstatyme įtvirtintu reikalavimu užkertamas kelias į pareigas skiriančiam asmeniui turėti aktualią informaciją, leidžiančią spręsti apie asmens tinkamumą eiti pareigas“, – BNS teigė Teisingumo ministerijos atstovas Sergejus Tichomirovas.

Anot jo, siekiant efektyvinti korupcijos prevenciją, svarbu turėti informaciją ne tik prieš skiriant į pareigas asmenį, bet ir šiam jas jau einant. 

Siūloma tvarka būtų taikoma asmenims, kuriuos į pareigas skiria prezidentas, Seimas, Seimo pirmininkas, Vyriausybė arba ministras pirmininkas. Taip pat būtų tikrinami viceministrai, ministerijų kancleriai, savivaldybių administracijos direktoriai ir jų pavaduotojai, prokurorai, valstybės ar savivaldybių įstaigų vadovai ir jų pavaduotojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų padalinių vadovai, jų pavaduotojai, strateginių įmonių vadovai ir jų pavaduotojai.

Atsižvelgiant į STT pateiktą medžiagą, anksčiau pareigų neteko keletas viceministrų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi