Lietuvoje

2012.10.03 17:49

VRK panaikino kyšininkavimu įtariamo R. Adomavičiaus teisinę neliečiamybę

ELTA 2012.10.03 17:49

Antradienį Vyriausioji rinkimų komisija panaikino kyšio paėmimu įtariamo kandidato į Seimą, Vilniaus vicemero socialdemokrato Romo Adomavičiaus teisinę neliečiamybę.

Antradienį Vyriausioji rinkimų komisija panaikino kyšio paėmimu įtariamo kandidato į Seimą, Vilniaus vicemero socialdemokrato Romo Adomavičiaus teisinę neliečiamybę.

Kaip ELTA jau skelbė, sostinės vicemeras R. Adomavičius galėjo paimti per 30 tūkst. litų (daugiau kaip 250 MGL) kyšį.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.

Praėjusį ketvirtadienį socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus būstinėje buvo atlikta krata. Partijos vadovybė teigė nekomentuosianti šios situacijos, kol vyks ikiteisminis tyrimas, bet pabrėžė, kad kratų su rinkimų kampanija nesieja.

Turimais duomenimis, kyšis buvo priimtas pažadant paveikti vienos Vilniaus miesto savivaldybės įmonės darbuotojus, kad šie priimtų palankų sprendimą organizuojamame 8 milijonų litų vertės darbų pirkimo viešajame konkurse.

Pats Romas Adomavičius neigė paėmęs kyšį.

„Aš kyšio neėmiau. Aš neėmiau kyšio. Pareigūnai įtaria, čia ir yra visa tyrimo esmė išsiaiškinti“, – praėjusį penktadienį sakė jis.

„Jokių sprendimų vicemeras viešuosiuose pirkimuose visiškai nepriiminėja, nes tai (...) sprendžia Aplinkos apsaugos ministerijos speciali agentūra (Aplinkos projektų valdymo agentūra - ELTA) kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba ir įmonės viešųjų pirkimų komisija“, – aiškino savo pareigas laikinai sustabdęs Vilniaus vicemeras.

Politikas sakė sutiksiąs, kad Vyriausioji rinkimų komisija jam panaikintų teisinę neliečiamybę, ir laikinai nusišalino nuo Vilniaus vicemero pareigų. Taip pat, kol vyks ikiteisminis tyrimas, R. Adomavičius sustabdė narystę socialdemokratų partijoje.