Lietuvoje

2014.08.05 17:02

Baltijos šalių ambasados Kijeve rengia solidarumo akciją

BNS2014.08.05 17:02

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Ukrainoje planuoja surengti solidarumo su šia šalimi akciją ir tuo pačiu paminėti Baltijos kelio 25-metį.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Ukrainoje planuoja surengti solidarumo su šia šalimi akciją ir tuo pačiu paminėti Baltijos kelio 25-metį.

Solidarumo akcija vyks rugpjūčio 23 dieną Europos aikštėje Kijeve, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas per spaudos konferenciją antradienį sakė, kad taiki trijų Baltijos šalių solidarumo, vienybės akcija šiuo metu labai svarbi.

„Tai ypač svarbu dėl dabartinės Kremliaus agresijos Ukrainos atžvilgiu. Būtina parodyti Baltijos valstybių, Europos valstybių solidarumą su Ukraina“, – teigė jis.

Spaudos konferencijoje dalyvausi Latvijos ambasadorė Argita Daudzė tvirtino, kad į Europos aikštę atėję žmonės susikibs rankomis ir taip pademonstruos vienybę remiant Ukrainą.

Šiemet Lietuva, Latvija ir Estija mini Baltijos kelio 25-metį.

1989 metų rugpjūčio 23 dieną surengtas Baltijos kelias buvo skirtas paminėti 1939 metų Molotovo-Ribentropo paktą tarp nacių Vokietijos ir Sovietų Sąjungos, pagal kurį Baltijos šalys atiteko SSRS įtakai. Tuomet apie 2 mln. lietuvių, latvių, estų išėjo susikibo rankomis sujungdami Vilnių, Rygą, Taliną ir taip pademonstruodami tvirtą ryžtą būti laisvi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt