Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Lietuvos sprendimai dėl Ebolos viruso: didinamas medikų budrumas

BNS 2015.09.08 13:45

Sveikatos apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų atstovai antradienį aptarė grėsmes dėl Ebolos karštilės protrūkio vakarų Afrikos šalyse, Lietuvoje siūloma toliau teikti informaciją keliautojams, didinti medikų budrumą.

Sveikatos apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų atstovai antradienį aptarė grėsmes dėl Ebolos karštilės protrūkio vakarų Afrikos šalyse, Lietuvoje siūloma toliau teikti informaciją keliautojams, didinti medikų budrumą.

Grėsmės dėl viruso bei prevencines priemones aptarė sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas, užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas, Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių specializuotų įstaigų vadovai, kiti specialistai.

Užsienio reikalų ministerijos viceministras R. Kriščiūnas atkreipė dėmesį, jog Užsienio reikalų ministerija nerekomenduoja vykti į Vakarų Afrikos valstybes: Gvinėją, Liberiją ir Siera Leonę, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasitarimo dalyviai aptarė, kad ir toliau turi būti informuojami keliautojai, didinamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų budrumas.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro vertinimu, rizika, kad infekcija gali būti įvežta į Europos Sąjungos šalis bei rizika turistams užsikrėsti paveiktose šalyse, yra labai maža, pažymima pranešime.

Ebola hemoraginės karštligės protrūkis vakarų Afrikos šalyse tęsiasi. Susirgimai registruojami Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje, įvežtinis atvejis registruotas Nigerijoje.

Ebola karštligė yra Ebola viruso sukeliama reta, sunki, dažnai mirtina liga. Ji perduodama tiesioginio sąlyčio su gyvais ar mirusiais užsikrėtusiais asmenimis metu su krauju ar kitais kūno skysčiais, nesaugių lytinių santykių metu. Taip pat liga galima užsikrėsti po tiesioginio sąlyčio su mirusių ar gyvų laukinių gyvūnų, kaip antai beždžionių, miško antilopių ir šikšnosparnių, krauju ir kitais kūno skysčiais.

Per didžiausią Ebolos viruso protrūkį Vakarų Afrikoje juo jau užsikrėtė per 1,4 tūkst. žmonių, daugiau 800 mirė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi