Lietuvoje

2014.08.05 14:39

Duris atvėrė inovatyvus Neurochirurgijos skyrius

LRT.lt2014.08.05 14:39

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose prieš mėnesį, nuo liepos 1 d. savo veiklą pradėjo Neurochirurgijos skyrius, kuriame pacientams suteikiamos aukščiausio (3-tinio) lygio paslaugos su naujausiomis, moderniausiomis operacinėmis ir palatomis, rašoma pranešime spaudai.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose prieš mėnesį, nuo liepos 1 d. savo veiklą pradėjo Neurochirurgijos skyrius, kuriame pacientams suteikiamos aukščiausio (3-tinio) lygio paslaugos su naujausiomis, moderniausiomis operacinėmis ir palatomis, rašoma pranešime spaudai.

Kaip teigia naujojo skyriaus vedėjas Robertas Kvaščevičius, čia gydomi pacientai turintys galvos ir stuburo smegenų navikus, sergantys galvos pamato ligomis: „Santariškių klinikos dalyvauja insulto klasteryje, todėl mūsų neurochirurgai papildys šį klasterį ir kartu su kitomis ligoninės tarnybomis kompleksiškai gydysime net ir sudėtingiausius insultus, galvos kraujagyslių aneurizmas ir kitas įgimtas bei įgytas anomalijas“.

Taip pat jis pasidžiaugė, kad Neurochirurgijos skyriuje sukurta tokia infrastruktūra, kuri leidžia saugiai jaustis tiek pacientams, tiek ir medicinos personalui: „Mūsų skyrius aprūpintas tokia aparatūra, kurios gali pavydėti net kai kurios didžiosios Europos šalių ligoninės. Sąrašas būtų didžiulis, tačiau trumpinant galiu pasidžiaugti, kad turime pačią moderniausią neuronavigacinę sistemą, kurios dėka operacijos metu medikai gali matyti, kurią paciento galvos smegenų dalį jie liečia. Turime tokį aparatą, kuris leidžia matuoti ne tik smegenų kraujotakos greitį, bet ir tūrį.“

Pasak mediko, minimaliai invazinei chirurgijai yra naudojama endoskopinė įranga. Operacinėse įrengtos specialios, taip vadinamos, laminarinės lubos, kai oro srautas pučiamas nuo paciento, o tai reiškia, kad per orą plintančiai infekcijai sunku patekti į paciento organizmą. Skyriuje įrengtos komfortabilios palatos su dvigubo filtro durimis (svarbu infekcijos atveju), taip pat yra specialios palatos neįgaliesiems. Visose palatose pacientai turi galimybę klausytis muzikos, garsinių knygų, žiūrėti filmus, bendrauti su savo artimaisiais, daugiau sužinoti apie savo ligą bei gydymo procesą, nes prie lovų yra įmontuoti planšetiniai kompiuteriai.

Šiuo metu naujajame Neurochirurgijos skyriuje dirba 7 gydytojai, 2 gydytojų asistentai, 10 bendrosios praktikos slaugytojų, 5 slaugytojų padėjėjos. Per mėnesį jau atlikta 40 neurochirurginių operacijų, tačiau pasak ten dirbančiųjų medikų, pacientų srautas nuolat didėja.

Pasak Vaikų neurochirurgo Ramūno Raugalo, Vaikų ligoninėje kasmet gydoma apie 700 pacientų, dauguma iš jų patyrusių galvos smegenų traumą. Pastaraisiais metais atliekama apie 100 neurochirurginių operacijų per metus, taip pat labai intensyviai dirbama epilepsijos chirurgijos srityje.

Anot R. Raugalo, Vaikų ligoninės neurochirurgai kartu su veido žandikaulių chirurgais atlieka šiuolaikiškas įgimtų kaukolės ir veido deformacijų korekcijos operacijas (2009–2014 metais atlikta 21 operacija), kartu su vaikų ortopedais traumatologais operuoja sudėtingas įgimtas ir įgytas stuburo deformacijas, daromos tarpuplaučio, apie stuburą esančių audinių navikų, plintančių į stuburą, operacijos su vaikų chirurgais ir ortopedais traumatologais, sudėtingos kaukolės ir veido navikų operacijos kartu su ausų, nosies gerklės ligų gydytojais, taip pat daromos operacijos, bendradarbiaujant su plastikos ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojais, veido žandikaulių chirurgais.

Vaikų neurochirurgas R. Raugalas pabrėžia, kad Vaikų ligoninėje yra puikiai įrengtos operacinės, skirtos ir neišnešiotiems naujagimiams ir vyresniems vaikams, gerai funkcionuoja Intensyviosios terapijos skyriai, diagnostikos tarnybos: „Tam, kad neurochirurginės operacijos vyktų sklandžiai ir sėkmingai, reikia darniai veikiančios komandos, į kurią įeina operacinės personalas, intensyviosios terapijos gydytojas, radiologas, kitų specialybių gydytojai bei fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.