Lietuvoje

2014.08.05 13:26

Dėl karščio Klaipėdos savivaldybė paankstino darbą

BNS 2014.08.05 13:26

Dėl alinančio karščio Klaipėdos miesto savivaldybė nutarė valanda paankstinti darbo laiką.

Dėl alinančio karščio Klaipėdos miesto savivaldybė nutarė valanda paankstinti darbo laiką.

Anot savivaldybės pranešimo, atlikus tarnautojų apklausą, paaiškėjo, kad 74 proc. apklaustųjų buvo už darbą valanda anksčiau, su tuo nesutiko 19 proc. respondentų, 7 proc. darbuotojų prisipažino neturintys nuomonės. Apklausoje nuomonę pareiškė 190 administracijos darbuotojų.

Administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė pasirašė įsakymą, leidžiantį darbuotojams dirbti viena valanda anksčiau.

Atsižvelgiant į orų prognozes ir siekiant apsaugoti darbuotojus nuo galimo perkaitimo, nustatyta, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbuotojai iki ketvirtadienio dirbs nuo 7 val. iki 15 val. 45 min., o penktadienį – nuo 7 val. iki 14 val. 30 min., suteikiant pusvalandžio pietų pertrauką nuo 11 valandos.

Dirbti nuo 7 val. neprivalo darbuotojai, priimantys ir aptarnaujantys gyventojus, darbuotojai, kuriems nustatytas atskiras darbo grafikas, taip pat darbuotojai, dėl šeimyninių aplinkybių negalintys keisti darbo laiko, prieš tai suderinę su tiesioginiu vadovu.

Darbą kaip įprastai – nuo 8 val. – pradeda savivaldybės administracijos direktorius, jo pavaduotojas ir departamentų direktoriai.

Tarnautojams sutrumpinti darbo dieną nekondicionuojamose patalpose anksčiau leido Biržų rajono savivaldybė.

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje laikosi aukštesnė nei 30 laipsnių oro temperatūra.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.