Lietuvoje

2014.08.05 12:13

LVŽS smerkia referendumą dėl AE „ignoruojančią“ Vyriausybę

LRT.lt2014.08.05 12:13

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) „kategoriškai smerkia Vyriausybės planus ignoruoti tautos valią ir gaivinti „Hitachi“ atominės elektrinės projektą“, teigiama partijos išplatintame pranešime spaudai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) „kategoriškai smerkia Vyriausybės planus ignoruoti tautos valią ir gaivinti „Hitachi“ atominės elektrinės projektą“, teigiama partijos išplatintame pranešime spaudai.

„Panašu, kad ši Vyriausybė kaip ir jos pirmtakė vėl bandys ignoruoti tarptautinės Orhuso konvencijos standartus, gerojo viešojo administravimo principus ir siūlydama vienintelį atominės variantą net nepateiks visuomenei alternatyvaus sprendimo skaičiavimų. Juk bet koks rimtas planavimas civilizuotoje šalyje daromas pateikiant planą B, sąžiningai svarstant alternatyvią energetinės politikos galimybę“, – teigiama pranešime, pasirašytame LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio.

LVŽS teigia, kad alternatyvi saulės, vėjo ir biomasės energetika gali konkuruoti su bet kuria tradicine pramone ir turinti esminių pranašumų jų atžvilgiu aplinkosaugos požiūriu.

„Bet svarbiausiu klausimu šiandien lieka tai, kur „projekto partneriai“ padėjo Lietuvos referendumo rezultatus ir šalies konstitucinio suvereno išreikštą aiškų „ne“?“, – teigiama pranešime.

Lietuvos Energetikos ministerija ir Japonijos korporacija „Hitachi“ liepos pabaigoje pasirašė supratimo memorandumą, kuriuo įsipareigojo kartu atlikti parengiamuosius tarpinės AE projekto bendrovės steigimo darbus. Vėliau potencialiems investuotojams – Latvijai ir Estijai – bus pateiktas pasiūlymas dėl tokios bendrovės steigimo.

2012 metų spalį įvykusiame patariamajame referendume 64,77 proc. balsavusiųjų pasisakė prieš naujos atominės elektrinės statybą Lietuvoje.

Naujausi

Algirdas Paleckis
6

Lietuvoje

2019.10.16 06:39

Prokuratūra prašo pratęsti suėmimą šnipinėjimu įtariamam Paleckiui dar trims mėnesiams įtariamojo tėvas nerimauja dėl sūnaus sveikatos

6
Seime – mūšis dėl Seimo pirmininko posto
48

Lietuvoje

2019.10.16 06:35

Politologas: balsuota ne už Pranckietį, o parodytos Karbauskiui jo įtakos ribos Vilpišauskas: Seimo pirmininko istorijoje taškas dar nepadėtas;

48
Seime išspręstas Viktoro Pranckiečio klausimas – valdantieji lieka nieko nepešę
11

Lietuvoje

2019.10.15 20:02

Pranckietis: valdantieji parodė, kad yra mažuma ironizavo, kad Karbauskis „laimėjo“ dar vienus rinkimus

11
Seime mūšis dėl Seimo pirmininko posto
16

Lietuvoje

2019.10.15 19:36

Valdančiųjų planas sužlugo – Pranckietis toliau vadovaus Seimui balsavo vos 11 parlamentarų

16