Lietuvoje

2014.08.04 19:02

Liko neišdalinta dešimtadalis tikslinio finansavimo studijų vietų

BNS2014.08.04 19:02

Sutartis dėl tikslinio finansavimo studijoms pagrindinio priėmimo metu pasirašė 602 būsimi pirmakursiai, neužimtos liko 63 tikslinio finansavimo vietos.

Sutartis dėl tikslinio finansavimo studijoms pagrindinio priėmimo metu pasirašė 602 būsimi pirmakursiai, neužimtos liko 63 tikslinio finansavimo vietos.

Pagal duomenis, kuriuos BNS pateikė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), daugiausiai – 110 – tikslinio finansavimo vietų šiemet buvo numatyta Mykolo Romerio universitete studijuosiantiems Teisę ir policijos veiklą, visos šios vietos buvo išdalintos.

Antroji pagal skirtų tikslinio finansavimo vietų skaičių buvo Kauno technologijos universiteto programa, pavadinta Šilumos energetika ir technologijos, tačiau iš 43 krepšelių išdalinti tik 28. Interneto inžinerijos studijoms Kazimiero Simonavičiaus universitete tikslinį finansavimą buvo planuota skirti 25 pirmakursiams, tokias sutartis pasirašė 20.

Nė vieno studento į numatytas aštuonias tikslinio finansavimo vietas nepavyko pritraukti studijuoti Branduolinę energetiką Kauno technologijos universitete. Aštuonios iš numatytų 10 tikslinio finansavimo vietų liko neužimtos Gaisrinės saugos studijose Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Tikslinį finansavimą gali gauti valstybei būtinos, bet tarp stojančiųjų nepopuliarios specialybės. Kaip nurodo Švietimo ir mokslo ministerija, tikslinę studijų vietą gavęs studentas, baigęs mokslus, turės trejus metus atidirbti pagal įgytą specialybę.

Tikslinį finansavimą aukštosios mokyklos gali gauti ne tik priimdamos studentus į pirmą kursą, bet ir jau studijuojančių už mokslą mokančių studentų studijų kainos daliai kompensuoti ir jų studijoms tęsti. Ne pirmakursiams šiemet skirtas 51 tikslinio finansavimo krepšelis, BNS nurodo LAMA BPO.

Gavęs tikslinį finansavimą studentas, aukštoji mokykla ir darbdavys pasirašo trišalę sutartį. Prastai besimokantis studentas tikslinio krepšelio netenka ir turi valstybei kompensuoti į jo studijas investuotas lėšas, taip pat kaip ir nevykdantis sutarties įsipareigojimų absolventas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt