Lietuvoje

2014.08.04 16:26

D. Pavalkis: Nacionalinis vėžio institutas ir Santariškių klinikos veiks integruotai

BNS2014.08.04 16:26

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, pirmadienį apsilankęs Onkologijos institute, kuris pertvarkomas į Nacionalinį vėžio institutą, sakė, kad šiai įstaigai pagaliau tapus valstybiniu mokslo institutu joje rasis daugiau stabilumo.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, pirmadienį apsilankęs Onkologijos institute, kuris pertvarkomas į Nacionalinį vėžio institutą, sakė, kad šiai įstaigai pagaliau tapus valstybiniu mokslo institutu joje rasis daugiau stabilumo.

Jis taip pat teigė, kad plėtojant instituto veiklą svarbu užtikrinti, kad nesidubliuotų Santariškių klinikų ir šio instituto pajėgumai.

„Integraciniai procesai turėtų vykti su Santariškių miesteliu, kad nebūtų kuriamos viena kitą dubliuojančios, pavyzdžiui, spindulinės terapijos bazės. Pozitronų emisijos tomografija stovi Santariškių ligoninės bazėje, bet ji taip pat reikalinga onkologiniams ligoniams – ji galėtų būti bendra. Tai užtikrintų ir geresnę paslaugų kokybę, ir neišmėtytume pinigų“, – BNS sakė D. Pavalkis.

Ministras pabrėžė, kad pagrindinė šito instituto pastarųjų metų problema buvo ta, kad jis nebuvo pertvarkytas į valstybinį mokslinių tyrimų institutą ir buvo „neviškai legalus“.

„Šitas statuso suteikimas, aš manau, yra pagrindinė gera žinia institutui per pastaruosius kelerius metus, nes jie dabar aiškiai turi patvirtintą struktūrą, įstatus, jie žino, kas nuo ko priklauso. Jie yra visiškai legalūs, tai čia svarbiausias dalykas. Atsirado stabilumas“, – BNS sakė ministras.

Nacionalinis vėžio institutas pirmadienį užregistruotas Juridinių asmenų registre.

D. Pavalkio teigimu, artimiausiu metu laukia instituto tarybos formavimas, naujo direktoriaus rinkimai.

Vyriausybė liepos pradžioje nusprendė pervadinti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į Nacionalinį vėžio institutą ir pavedė instituto savininko teises bei pareigas įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerijai.

Seimas dar balandį priėmė įstatymą, pagal kurį Vyriausybė buvo įpareigota iki šių metų liepos 1 dienos reorganizuoti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į valstybinį mokslinių tyrimų institutą – Nacionalinį vėžio institutą. Į jo sudėtį numatyta įtraukti ir kliniką.

Pagal įstatymą, Nacionalinis vėžio institutas atliks mokslinius tyrimus, sveikatos priežiūros įstaigoms teiks metodologinę, metodinę ir kitą pagalbą vėžio kontrolės klausimais, koordinuos vėžio kontrolės veiklą, diegs onkologijos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatus į kasdienę praktiką, teiks aukščiausio lygio specializuotas ir individualizuotas onkologijos asmens sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams, tvarkys Vėžio registrą ir pan.

Įstatymo rengėjų teigimu, Nacionalinis vėžio institutas reikalingas, nes pastaruoju metu piktybiniai navikai yra viena iš svarbiausių medicinos problemų Lietuvoje – kasmet diagnozuojama apie 18 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis, o mirštamumo nuo onkologinių ligų ir sergamumo santykis yra vienas didžiausių Europoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt