Lietuvoje

2014.08.04 15:02

Londono teismas V. Antonovo ir R. Baranausko skundą nagrinės gruodį

BNS2014.08.04 15:02

Jungtinės Karalystės aukštasis teismas buvusių žlugusio banko „Snoras“ akcininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko skundą dėl jų ekstradicijos toliau nagrinės gruodį.

Jungtinės Karalystės aukštasis teismas buvusių žlugusio banko „Snoras“ akcininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko skundą dėl jų ekstradicijos toliau nagrinės gruodį.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė BNS informavo, kad kitas posėdis numatytas gruodžio 1 dieną. Ji negalėjo patikslinti, ar tą dieną bus skelbiamas sprendimas.

Anot R. Stundienės, liepos 24 dieną vykusio pirmojo posėdžio Didžiosios Britanijos atstovai nekomentuoja.

Su V.Antonovui atstovaujančiu advokatų profesinės bendrijos „Baltic Legal Solutions Lietuva“ advokatu Rolandu Tilindžiu BNS pirmadienį susisiekti nepavyko. Praėjusią savaitę jis BNS teigė kol kas negavęs jokios informacijos iš teismo.

Buvę banko savininkai, kaltinami iššvaisčius beveik 2 mlrd. litų vertės turto, sausio pabaigoje apskundė apskundė jiems nepalankų Londono Vestminsterio magistrato teismo sprendimą. Teisėjas Jonhas Zani, išnagrinėjęs Lietuvos generalinės prokuratūros prašymą, sausio 20 dieną nutarė Lietuvai išduoti buvusius „Snoro“ akcininkus.

Lietuvos Generalinė prokuratūra yra pateikusi Europos arešto orderį dėl V. Antonovo ir R.Baranausko suėmimo, be to, ji yra pareiškusi jiems įtarimus pasisavinus apie 1,7 mlrd. litų „Snoro“ turto. Prokurorai taip pat yra apriboję įtariamųjų nuosavybės teises į 805 mln. litų vertės turtą.

Buvęs „Snoro“ valdybos pirmininkas R. Baranauskas  ir vienas jo akcininkų V. Antonovas šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.