Lietuvoje

2014.08.04 13:00

Buvęs generalinis urėdas skundžiasi dėl galimo šmeižto

ELTA 2014.08.04 13:00

Prokuratūrą penktadienį pasiekė postą palikusio generalinio miškų urėdo Benjamino Sakalausko prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto.

Prokuratūrą penktadienį pasiekė postą palikusio generalinio miškų urėdo Benjamino Sakalausko prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto.

„Prokurorui bus atiduota nagrinėti ir prokuroras priims atitinkamą procesinį sprendimą“, – Eltai pirmadienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Įprastai tokio tipo – šmeižto – bylos yra nagrinėjamos privataus kaltinimo tvarka. B. Sakalauskas į prokuroras kreipėsi kaip Generalinės miškų urėdijos vadovas.

B. Sakalauskas į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir žurnalistų etikos inspektorių kreipėsi dėl esą kai kuriose visuomenės informavimo priemonėse pradėto informacinio karo prieš Generalinę miškų urėdiją ir jį patį.

„Visuomenei akivaizdžiai matant, kad teikiama neatitinkanti tikrovės informacija dėl jos gausos ir tyčinio kartojimo yra užsakomojo pobūdžio, neatmestina, jog tai daroma ne be suinteresuotųjų klano užsakymo“, – teigė Generalinė miškų urėdija.

B. Sakalauskas iš generalinio miškų urėdo posto pasitraukė ketvirtadienį. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas žadėjo, kad artimiausiomis dienomis bus paskelbtas konkursas į generalinio urėdo vietą, kol kas kandidatūrų nėra.

ELTA primena, kad B. Sakalauskas, kaip ir dar keliolika Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų vadovų, buvo atleisti buvusio aplinkos ministro Valentino Mazuronio sprendimu. B. Sakalauskas generalinio miškų urėdo pareigas ėjo nuo 1997 m.