Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Ministerija už netinkamai įdiegtą gaisrų stebėjimo sistemą kol kas siūlo bausti dvi urėdijas

BNS2015.09.08 13:45

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) už netinkamai įdiegtą miško gaisrų stebėjimo sistemą kol kas siūlo taikyti sankcijas dviem urėdijoms – Ignalinos miškų urėdija turėtų grąžinti beveik 330 tūkst. litų, Zarasų – beveik 260 tūkst. litų.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) už netinkamai įdiegtą miško gaisrų stebėjimo sistemą kol kas siūlo taikyti sankcijas dviem urėdijoms – Ignalinos miškų urėdija turėtų grąžinti beveik 330 tūkst. litų, Zarasų – beveik 260 tūkst. litų.

Ministerija Nacionalinei mokėjimų agentūrai (NMA) perduos išvadą, kad Ignalinos ir Zarasų urėdijos turėtų grąžinti 25 proc. išmokėtosios paramos sumos, o likusių 22 miškų urėdijų ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos veiksmai įgyvendinant projektus turėtų būti įvertinami atskirai.

Kaip ministerija informavo BNS, atsižvelgiant į tai, kad visose miškų urėdijose buvo įdiegta iš esmės analogiška sistema, 25 proc. sankcija gali būti taikoma nustačius tokius pačius ar panašius pažeidimus ir kitose urėdijose.

NMA, siūlydama, kad visi paramos gavėjai grąžintų 25 proc. išmokėtos paramos, rėmėsi Viešųjų pirkimų tarnybos tyrimo išvadomis, kad įdiegta antžeminė automatinė miškų gaisrų stebėjimo sistema neatitinka sutartyse numatytų techninės specifikacijos sąlygų. Sistema nefiksuoja gaisrų nakties metu, atskiri bokštai ir stebėjimo centrai nėra sujungti į bendrą tinklą, šviesiu paros metu reaguoja į su gaisro židiniais nesusijusius aplinkos veiksnius.

„Pažeidimai buvo nustatyti atlikus atsitiktine tvarka atrinktų dviejų, t.y. Ignalinos ir Zarasų miškų urėdijų teritorijoje įrengtų antžeminių automatinių miško gaisrų stebėjimo sistemų patikrą. Tuo tarpu dėl likusių urėdijų įtariamų pažeidimų remtasi tik prielaidomis“, – konstatuoja ministerija, įpareigojanti NMA atskirai išnagrinėti kiekvienos urėdijos projektą.

Iš viso projektams dėl antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos diegimo įgyvendinti buvo išmokėta 27 mln. litų paramos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Karantinas
8

Lietuvoje

2021.03.06 09:32

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami įmonėse, darželiuose ir vienuolyne

per praėjusią parą – 450 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė; atnaujinta 11.10
8