Lietuvoje

2012.10.01 14:00

Siūloma įvesti papildomus apribojimus skrydžiams pasienio zonoje

ELTA2012.10.01 14:00

Vyriausybė siūlo įvesti papildomus apribojimus skrydžiams pasienio zonoje. Esą tokia tvarka turėtų padėti išvengti panašių incidentų kaip „meškiukų“ atveju.  

Vyriausybė siūlo įvesti papildomus apribojimus skrydžiams pasienio zonoje. Esą tokia tvarka turėtų padėti išvengti panašių incidentų kaip „meškiukų“ atveju. Tokiam sprendimui pirmadienį pritarė Vyriausybė.

„Manome, kad tvarka turi būti tikslesnė, kad nekiltų kokių nors po to nesusipratimų su lengvaisiais skraidymo aparatais. Tai atitinkamai mūsų ministerijos turėtų tą tvarką patikslinti ir dėl to kažkokių didesnių diskusijų mes tikrai neturėjome“, – po pasitarimo sakė Premjeras Andrius Kubilius.

ELTA primena, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba rugpjūčio 14 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimo, kai liepos 4 d. švedų pilotuojamas lėktuvas išskrido į Baltarusijos Respublikos teritoriją. Tyrimas pradėtas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir Tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimo.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra.

Švedų lėktuvas, primena ELTA, įsibrovęs į Baltarusijos teritoriją, liepos 4-osios rytą pakilo iš Pociūnų aerodromo. Pasiekęs Minską ir numetęs pakeliui pliušinius meškiukus su užrašais, remiančiais žodžio laisvę, jis nekliudomai grįžo į Lietuvą. Netrukus švedai iš ten išskrido į tėvynę.     

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt