Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Teismus ir įkalinimo įstaigas žadama aprūpinti vaizdo konferencijų įranga įtariamiesiems apklausti

BNS 2015.09.08 13:45

Teisingumo ministerija siūlo daugelyje Lietuvos teismų ir įkalinimo įstaigų sumontuoti vaizdo konferencijų sistemas, kad nuotoliniu būdu būtų galima apklausti įtariamuosius ir kaltinamuosius.

Teisingumo ministerija siūlo daugelyje Lietuvos teismų ir įkalinimo įstaigų sumontuoti vaizdo konferencijų sistemas, kad nuotoliniu būdu būtų galima apklausti įtariamuosius ir kaltinamuosius.

Pagal ministerijos siūlomas įstatymo pataisas, jeigu įtariamasis negali atvykti į apklausą arba yra laikomas areštinėje, kardomojo kalinimo ar pataisos įstaigoje, jis galėtų būti apklausiamas garso ir vaizdo nuotolinio perdavimo priemonėmis.

Anot Teisingumo ministerijos, vaizdo ir garso nuotolinio perdavimo sistemas planuojama įrengti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų ir apylinkių teismuose, taip pat Alytaus, Marijampolės ir Kaišiadorių apylinkės teismuose, nes jiems priskirtoje teritorijoje yra įkalinimo įstaigos.

Vaizdo konferencijų sistemos taip pat bus įrengtos Aukščiausiajame, Apeliaciniame, Vyriausiajame administraciniame ir Vilniaus apygardos administraciniame teismuose, rašoma ministerijos aiškinamajame rašte.

Be to, be nekilnojamosios įrangos, planuojama nupirkti ir kilnojamą vaizdo konferencijų įrangą. 13 kilnojamosios įrangos komplektų bus įrengta Kybartų pataisos namuose, Panevėžio pataisos namuose, Pravieniškių 1–uosiuose pataisos namuose, Pravieniškių 2–uosiuose pataisos namuose–atvirojoje kolonijoje, Pravieniškių 3–iuosiuose pataisos namuose, Vilniaus 1–uosiuose pataisos namuose, Vilniaus 2–uosiuose pataisos namuose, Alytaus pataisos namuose, Marijampolės pataisos namuose, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje–pataisos namuose, Lukiškių tardymo izoliatoriuje–kalėjime, Šiaulių tardymo izoliatoriuje ir Kauno tardymo izoliatoriuje.

„Atsižvelgiant į tai, kad nuotolinio vaizdo ir garso perdavimo sistema bus įrengta daugelyje teismų ir įkalinimo įstaigų, manytina, siūlomų nuostatų įtvirtinimas prisidės prie greitesnio ir ekonomiškesnio baudžiamojo proceso“, – teigiama ministerijos parengtame dokumente.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi