Lietuvoje

2014.08.01 16:26

Iš Šiaulių Lenkijos naikintuvai pakelti palydėti Rusijos naikintuvų

BNS2014.08.01 16:26

Iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose penktadienį buvo pakelti Lenkijos naikintuvai „Mig-29“ palydėti virš Baltijos jūros skridusius Rusijos lėktuvus netoli Estijos, patvirtino Lietuvos pareigūnai.

Iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose penktadienį buvo pakelti Lenkijos naikintuvai „Mig-29“ palydėti virš Baltijos jūros skridusius Rusijos lėktuvus netoli Estijos, patvirtino Lietuvos pareigūnai.

„Buvo pakelti Lenkijos naikintuvai palydėti virš Estijos Baltijos jūros neutralių vandenų skridusius Rusijos naikintuvus“, – BNS sakė Krašto apsaugos ministerijos atstovė Asta Galdikaitė.

Baltijos šalių oro policijos misijai penktą kartą vadovaujantys Lenkijos kariai sako, kad kaskart susiduria su vis didesniu Rusijos karinių oro pajėgų aktyvumu regione.

Misijos vado pavaduotojas pulkininkas leitenantas Piotras Wyrembskis praėjusią savaitę BNS sakė, kad dažniausiai naikintuvams tenka palydėti Rusijos karo lėktuvus, kurie skrenda iš šiaurinės Rusijos dalies į Karaliaučiaus kraštą.

Karininko teigimu, tai galima paaiškinti padažnėjusiomis Rusijos karinėmis pratybomis ir sustiprėjusiomis oro pajėgomis.

„Aktyvumas oro erdvėje didėja palaipsniui, kasmet jis yra pastebimas. Prieš porą metų jis buvo gana nežymus, o dabar kiekvienoje rotacijoje, kiekvienoje misijoje (pakilimų skaičius – BNS) auga“, – sakė P. Wyrembskis.

Šiauliuose lenkai šiuo metu budi su britų kariais. Jie rugsėjį oro erdvės apsaugą perduos Kanadai ir Portugalijai, bet jau sausį lenkų ir britų tandemas vėl grįš į Lietuvą naujai keturių mėnesių misijai.

„Esame labai patenkinti būdami su partneriais iš kitų šalių, nes turime galimybę praktikuotis skrydžius, taktiką, keistis patirtimi. Be to, mums naudinga, kad paprasčiausiai galime kalbėtis angliškai“, – sakė lenkų karininkas.

NATO Baltijos šalių oro erdvės apsaugą sustiprino prasidėjus Rusijos agresijai Ukrainoje. Be lenkų naikintuvų „MiG- 29" ir britų „Eurofighter Typhoon“ Lietuvoje, Danija yra atsiuntusi naikintuvus į Estiją, o Prancūzija – į Lenkiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.