Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Universitetuose ir kolegijose liko beveik 3,5 tūkst. valstybės finansuojamų vietų

Odeta Vasiliauskaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2015.09.08 13:45

Pasibaigus pagrindiniam priėmimui į aukštąsias mokyklas, laisvų valstybės finansuojamų vietų ir studijų stipendijų universitetuose liko 1265, kolegijose – 2227, BNS informavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Pasibaigus pagrindiniam priėmimui į aukštąsias mokyklas, laisvų valstybės finansuojamų vietų ir studijų stipendijų universitetuose liko 1265, kolegijose – 2227, BNS informavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Jos teigimu, aukštosiose mokyklose liko ir valstybės nefinansuojamų studijų vietų.

Prasideda papildomas priėmimas

Penktadienį prasideda papildomas priėmimas į aukštąsias mokyklas. Bus išdalintos per pagrindinį priėmimą likusios laisvos studijų vietos.

Papildomame priėmime gali dalyvauti tie, kurie užsiregistravo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti informacinėje sistemoje iki liepos 21 dienos. Kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 6 dieną. Per pagrindinį priėmimą studijuoti valstybės finansuojamose vietose pakviesti 15 tūkstančių asmenų, į valstybės nefinansuojamas vietas – beveik 19 tūkst.

Sutartis su aukštosiomis mokyklomis jau pasirašė per 22 tūkst. pirmakursių

Sutartis su aukštosiomis mokyklomis jau pasirašė per 22 tūkst. pirmakursių. Kiek liko laisvų vietų papildomam priėmimui, dar skaičiuojama.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) penktadienį pranešė, kad pasibaigus pagrindiniam priėmimui sutartis su aukštosiomis mokyklomis studijuoti universitetuose pasirašė per 14 tūkst. jaunuolių, iš jų 7001 – valstybės finansuojamuose vietose, 7872 – už savo lėšas.

Daugiausia – 2006 – pirmakursiai už valstybės lėšas studijuos Vilniaus universitete, 1043 jaunuoliai nutarė čia mokėti už savo mokslą. Sutartis su Kauno technologijos universitetu studijuoti valstybės lėšomis pasirašė 1287 pirmakursiai, savo lėšomis – 547.

Tuo metu daugiausia – 1259 – studentus į valstybės nefinansuojamas vietas priėmė Mykolo Romerio universitetas. Studijuoti valstybės lėšomis sutartis su šia mokykla tepasirašė 280 jaunuolių.

Su kolegijomis sutartis sudarė per 8,6 tūkst. pirmakursių. Iš jų 5111 studijas finansuos valstybė, 3504 už jas mokės patys.

Su Vilniaus kolegija 1230 pirmakursių pasirašė sutartis studijuoti valstybės finansuojamuose vietose, su Kauno kolegija – 1011.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt