Lietuvoje

2012.09.29 21:21

S. Skvernelis: daugelyje komisariatų trūksta penktadalio pareigūnų

Jūratė Anilionytė, LRT Televizijos laida „Panorama“2012.09.29 21:21

Artėjant Angelų sargų dienai, Marijampolėje surengta tradicinė visuomenės ir policijos šventė. Apklausos rodo, kad žmonių pasitikėjimas policija pamažu auga. Tačiau patys pareigūnai sako, kad situacija tragiška – mažėjant finansavimui, tarnybą palieka vis daugiau jų pareigūnų. 

Artėjant Angelų sargų dienai, Marijampolėje surengta tradicinė visuomenės ir policijos šventė. Apklausos rodo, kad žmonių pasitikėjimas policija pamažu auga. Tačiau patys pareigūnai sako, kad situacija tragiška – mažėjant finansavimui, tarnybą palieka vis daugiau jų pareigūnų.

To Marijampolės J. Basanavičiaus aikštėje dar nebuvo. Ore pakibę sraigtasparniai, kaukėti pareigūnai apsupa automobilį, aidi šūviai – vos per kelias minutes sulaikytas įtariamas nusikaltėlis.

Tai – antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ parodomoji programa visuomenės ir policijos šventėje.

Susirinkusieji galėjo grožėtis ir raitojo policijos būrio pasirodymu, apžiūrėti policijos naudojamą techniką, ginklus ir pačių pareigūnų paklausinėti apie jų darbą. Geriausi Marijampolės apskrities policininkai apdovanoti už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybą.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ duomenimis, policija pasitiki kiek daugiau nei 40 proc. apklaustųjų, rugsėjį, palyginti, su liepa, keliais procentais daugiau.

„Džiaugiamės turėdami savo policiją, gražiai aprengtą, kuri vis tik atlieka savo pareigas. Be patikimos policijos valstybė yra silpna“, – teigė kalbintas vyras.

„Norėčiau, kad žmonės geriau vertintų [pareigūnų darbą], nes policininkai yra šaunūs. Tik visuomenės požiūris į juos labai ne koks pas mus“, – kalbėjo moteris.

„Gal iš praeities toks šleifas velkasi. Manau, kad darbas gerėja, policija gal labiau į visuomenę atsisuka, atskirtis mažėja“, – pastebėjo kitas pašnekovas.

Pareigūnų nuotaikos ne itin šventinės. Jų profesinės sąjungos atstovai sako, tokios kritinės situacijos, kaip dabar, nebuvo nuo nepriklausomybės atkūrimo. Esą per ketverius metus sumažinus finansavimą ketvirtadaliu, darbą paliko beveik 2 tūkst. pareigūnų, kurių didžioji dalis – statutiniai.

„Tai atitinkamai tie krūviai, kurie yra, padidėjo likusiems dirbti. Taip pat mikroklimatas prastas, žmonės yra pervargę ir ruošiasi dar palikti daugiau pareigūnų tarnybą“, – tvirtino Policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Anot generalinio komisaro, daugelyje komisariatų trūksta maždaug penktadalio pareigūnų. 

„Pagal komplektaciją tragiška situacija yra Tauragės apskrityje. Nežinau, kodėl, bet netraukia – neina žmonės dirbti. Atsakymas paprastas – nėra tų sąlygų, socialinių garantijų, kurios adekvačiai atitiktų tai, ką prarandame tarnaudami Lietuvai ir žmonėms“, – mano policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis.

Pirmadienį, Policijos – Angelų sargų – dienos išvakarėse, pareigūnai žada rengti protesto akcijas prie partijų būstinių, taip norėdami atkreipti politikų dėmesį į savo problemas.