Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.31 10:49

Nutraukta byla dėl R. Voinickio mirties, jo bendrininkė bus teisiama dėl turto iššvaistymo

BNS 2014.07.31 10:49

Prokuratūra patvirtino, kad baltarusių visuomenininkas Romanas Voinickis nusižudė, kai pradėjo aiškėti jo finansinės aferos Pranciškaus Skorinos vidurinėje mokykloje Vilniuje.

Prokuratūra patvirtino, kad baltarusių visuomenininkas Romanas Voinickis nusižudė, kai pradėjo aiškėti jo finansinės aferos Pranciškaus Skorinos vidurinėje mokykloje Vilniuje.

Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl R.Voinickio mirties, tačiau į teisiamųjų suolą sės jo bendrininkė – Vilniaus savivaldybės biudžetinės įmonės „Biudžetinių įmonių buhalterinė apskaita“ buhalterė. Turto iššvaistymu įtariamos moters byla jau perduota teismui, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Kai pernai kovo 6 dieną Kapsų gatvės namo rūsyje Vilniuje buvo rastas 52 metų R. Voinickio kūnas, dėl jo mirties kilo įvairiausių versijų.

Netrukus įtarimai dėl savižudybės pasitvirtino, o pradėjus tikrinti R. Voinickio veiklą P. Skorinos vidurinėje mokykloje paaiškėjo, kad vyras turėjo nemalonumų dėl mokyklai skiriamų lėšų – trūko ne tik ES fondų skirtų pinigų, bet ir lėšų, kurias mokykla gaudavo iš savivaldybės.

„Paaiškėjo, kad šiai mokyklai „Biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita“ skirdavo gerokai daugiau nei kitoms Vilniaus švietimo įstaigoms. Kai R. Voinickis suprato, kad tai sužinojo ir kiti, jis nusprendė nusižudyti“, – dienraščiui sakė ikiteisminį tyrimą atlikęs prokuroras Rolandas Imbrasas.

Paaiškėjo, kad direktoriaus pavaduotoju ūkio reikalams dirbęs R. Voinickis iš mokyklai skirtų pinigų papildydavo ir savo sąskaitą, – atliekant ūkio darbus oficialiai deklaruodavo, jog jų buvo atlikta didesnės vertės nei iš tikrųjų. Taip pat buvo mokama už darbus, nors jie nebuvo atlikti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi