Lietuvoje

2012.09.28 20:55

Parodoje – retos kambarinių augalų kolekcijos

Visą savaitgalį Lietuvos edukologijos universitete augalų kolekcionieriai plačiajai visuomenei rodys tai, ką augina namuose. Bus galima pasigrožėti retomis kaktusų, sekulentų, orchidėjų, kaudeksinių augalų kolekcijomis. 

Visą savaitgalį Lietuvos  edukologijos universitete augalų kolekcionieriai plačiajai visuomenei rodys tai, ką augina namuose. Bus galima pasigrožėti retomis kaktusų, sekulentų, orchidėjų, kaudeksinių augalų kolekcijomis.

Į parodą „ Augalų labirintai“ savo kolekcijas suvežė maždaug 70 augalų mylėtojų iš įvairių Lietuvos vietų. Akį džiugina augalų žiedai, neįprastos formos, lapų spalvos ir net kvapai.

Šiemet parodoje pirmą kartą pristatomos individualios augalų kompozicijos, o žiuri komisija tradiciškai išrinks po gražiausią kiekvienos rūšies augalą – orchidėją, kaktusą ir net gražiausią alaviją.

„Nuo seno mūsų močiutės augindavo alijošius. Tai visiems pažįstamas augalas. Nors dabar lietuvių kalbos specialistai šį augalą liepia vadinti alavijumi, bet pagal senovines tradicijas mes šitą nominaciją pavadinome gražiausiu alijošiumi, kad tikrai būtų visiems suprantama“, – aiškino viena iš parodos organizatorių Teresė Jokšienė.

Nuo vaikystės alavijus kolekcionuojantis Rytis Motiekaitis sako šį augalą pamėgęs ne dėl jo gydomųjų savybių, bet dėl formos. Juk alavijų yra ne tik mažučių, kaip krūmeliai, bet ir didesnių, kurie gamtoje auga kaip didžiuliai medžiai.

„Jie yra medžiai, didžiuliai medžiai. Tai va tokie yra mano mylimiausi alijošiai. Kodėl? Net nežinau, gal kad yra maži medžiai namuose“, – sakė želdinių dizaineris R. Motiekaitis.

Lietuvių kalbos mokytoja Inga Masonaitė savo kolekcionuojamus kaudeksinius augalus taip pat pamėgo dėl formos. Ji sako, kad išstorėjusią šaknį gamtoje augantis augalas slepia smėlyje, o auginant vazonėlyje išstorėjusi šaknis ir yra pati įdomiausia dėl keistų formų.

„Kai pirmą kartą šitas augalas žydėjo, aš net nepastebėjau iš pradžių. Žiūriu, kas gi tai, ir matau, kad tai žalsvi, neišvaizdūs žiedai. Tad dėl žydėjimo šito augalo neverta auginti – tai nebus rožės, tai nebus orchidėjos tipo žiedai, tiesiog paprasti žiedeliai. Bet man patinka pati forma ir būtent tas augalo kantrumas“, – pasakojo ji.

Parodoje loterijoje bus galima laimėti išskirtinių kolekcionierių užaugintų augalų, o universiteto oranžerijoje pasimėgauti kvapelapių augalų kvapais.