Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.30 10:42

Siūloma įstatymuose aiškiai įtvirtinti prievolę deklaruoti gyvenamąją vietą

BNS 2014.07.30 10:42

Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė šūsnį su asmens gyvenamosios vietos deklaravimu susijusių įstatymų pataisų.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė šūsnį su asmens gyvenamosios vietos deklaravimu susijusių įstatymų pataisų.

Nauja visiems privaloma gyvenamosios vietos deklaravimo tvarka, anot pataisų rengėjų, savivaldybėms leis surinkti tikslius duomenis apie savo gyventojus, kad netektų apmokėti už paslaugas ar skirti socialinę paramą asmenims, faktiškai gyvenantiems kitose savivaldybėse.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios“, dabartinį įstatymą siūloma papildyti nuostata, kuri aiškiai įtvirtintų asmens pareigą deklaruoti gyvenamąją vietą. Taip pat siūloma numatyti baigtinį sąrašą asmenų, kurie galėtų būti įtraukti į neturinčiųjų gyvenamosios vietos apskaitą. Tai būtų benamiai, kaliniai, asmenys, kurie priverstinai gydomi Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, ir t.t.

Į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų sąrašą įtraukiama vis daugiau žmonių, rašo „Lietuvos žinios“. Naujausiais duomenimis, šioje apskaitoje šiuo metu yra beveik 109 tūkst. asmenų.

Naujos redakcijos Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymą rengusios darbo grupės narė, Gyventojų registro prie VRM direktoriaus pavaduotoja Marija Norkevičienė teigia, kad pagrindinis pataisų tikslas – turėti kuo tikslesnę informaciją apie asmenų gyvenamąją vietą. „Yra įvairūs socialiniai interesai: mokyklos, darželiai, balsavimo apylinkės. Juos savivaldai reikia žinoti“, – dienraštis cituoja M. Norkevičienę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 
 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi