Lietuvoje

2015.02.14 17:46

Neliečiamybės neteko dar 4 „Drąsos kelio“ kandidatai į Seimą

ELTA2015.02.14 17:46

Teisinės neliečiamybės neteko dar keturi į Seimą bandantys patekti partijos „Drąsos kelias“ nariai. 

Teisinės neliečiamybės neteko dar keturi į Seimą bandantys patekti partijos „Drąsos kelias“ nariai.

Penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), patenkindama Kauno apygardos prokuratūros prašymą, panaikino „Drąsos kelio“ kandidatų Ryčio Saladžiaus, Juozo Valiušaičio, Tautrimo Januševičiaus ir Evelinos Paltanavičiūtės-Matjošaitienės teisinę neliečiamybę, išskyrus laisvės suvaržymą, tai yra sulaikymą, suėmimą ir namų areštą.

„Drąsos kelio“ atstovai turės aiškintis prokurorams dėl galimo trukdymo antstolio veiklai ir įžeidinėjimo per gegužės įvykius Garliavoje.

Penktadienį VRK panaikino ir Žaliųjų sąjūdžio kandidato vienmandatėje Prienų-Birštono apygardoje Gintauto Sodaičio teisinę neliečiamybę. Rugsėjo 24 d. to paprašė Kauno apygardos teismas.

Prieš savaitę VRK sutiko leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn į Seimą kandidatuojančią partijos „Drąsos kelias“ įkūrėją, buvusią teisėją Neringą Venckienę bei jos tetą Audronę Skučienę.

Abi jos VRK sprendimą apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT), teigdamos, kad jis yra neteisėtas ir nepagrįstas ir todėl esą turi būti panaikintas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.