Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

L. Graužinienė: Darbo partija gali pasiūlyti ir nepartinių

BNS 2015.09.08 13:45

Valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos prezidiumas trečiadienį spręs, ką deleguoti į laisvas viceministrų vietas.

Tarp kandidatų tapti energetikos viceministrais yra ir Darbo partijai nepriklausančių asmenų, sako Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė. Valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos prezidiumas trečiadienį spręs, ką deleguoti į laisvas viceministrų vietas.

„Turime keletą kandidatūrų, bet tarp jų taip pat yra ir nepartinių žmonių. Ieškojome specialistų... Aišku, sudėtinga rasti, bet reikės rinktis tarp energetikos sritį išmanančio žmogaus ir teisininko“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ teigė Seimo vadovė.

L. Graužinienė teigimu, „darbietės“ buvusios viceministrės Živilės Pinskuvienės pavardės nesą žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienė partijai svarstyti teikiamame kandidatų į žemės ūkio viceministrus sąraše.

„Kiek girdėjau, žemės ūkio ministrė lygtai neturi savo sąraše neturi tos pavardės“, – teigė L. Graužinienė.

Seimo pirmininkė taip pat teigė, kad kandidatų į viceministrus dar neaptarė su žemės ūkio ministre, bet tikisi iki trečiadienį 18 val. prasidėsiančio partijos prezidiumo posėdžio aptars, ką ji siūlo į viceministrus.

Ministrui galimas kandidatas nepatiko

„Mes turime deleguoti viceministrus į Energetikos ministeriją, į Užsienio reikalų ministeriją. Žemės ūkio ministrė pati turi apsispręsti dėl savo viceministrų, ji pateiks prezidiumui savo kandidatus“, – BNS sakė Darbo partijos pirmininkė, Seimo vadovė Loreta Graužinienė.

Ji yra minėjusi, kad į užsienio reikalų viceministrus bus teikiamas Seimo pirmininkės sekretoriato vadovas Mantvydas Bekešius.

Anksčiau užsienio reikalų ministras socialdemokratas Linas Linkevičius yra pasipriešinęs M. Bekešiaus skyrimui viceministru. Ministras abejojo dėl jo kompetencijos. Tuo metu Seimo pirmininkė teigia, kad jų kandidato kompetencija – labai aukšta.

Ketvirto užsienio reikalų viceministro postas liko laisvas Vytautą Leškevičių paskyrus Lietuvos atstovu prie Europos Tarybos.

„Darbiečiai“ taip pat turi pasiūlyti kandidatą į energetikos viceministrus vietoj Žydrūnės Juodkienės, kurios pavardė žiniasklaidoje minėta kaip esanti vadinamajame „juodajame sąraše“.

Dviejų „darbiečiams“ priklausančių viceministrų kėdės laisvos ir Žemės ūkio ministerijoje. Du šios ministerijos viceministrai – Živilė Pinskuvienė ir Rytis Šatkauskas – taip pat minėti įtartinų viceministrų sąraše.

Viceministrų sąrašą prezidentei Daliai Grybauskaitei pateikė Specialiųjų tyrimų tarnyba. Valstybės vadovė pareikalavo, kad jame esantys viceministrai nebedirbtų Vyriausybėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi