Lietuvoje

2012.09.28 18:29

R. Adomavičius: aš kyšio neėmiau

ELTA 2012.09.28 18:29

Kyšio paėmimu įtariamas sostinės vicemeras socialdemokratas Romas Adomavičius neigia ėmęs kyšį ir pabrėžia, kad vicemeras jokių sprendimų viešuosiuose pirkimuose nepriiminėja. 

Kyšio paėmimu įtariamas sostinės vicemeras socialdemokratas Romas Adomavičius neigia ėmęs kyšį ir pabrėžia, kad vicemeras jokių sprendimų viešuosiuose pirkimuose nepriiminėja.

„Aš neėmiau kyšio. Čia ir yra visa tyrimo esmė“, – penktadienį žurnalistams sakė R. Adomavičius.

Jis patvirtino, kad ketvirtadienį vakare LSDP Vilniaus skyriuje apsilankė pareigūnai ir atliko procedūras.

Pasak R. Adomavičiaus, pareigūnai teigė pradėję ikiteisminį tyrimą dėl „Vilniaus vandenų“ viešųjų pirkimų, susijusių su nuotekų ir vandens tiekimu nutolusiose nuo Vilniaus teritorijose – Trakų Vokėje, Daniliškėse ir Šeškinėje. Esą projektams buvo skirta mažai lėšų, nors projektų buvo žymiai daugiau. Preliminariais skaičiavimais, šiems projektams trūksta per dvidešimt milijonų litų. Pareigūnai paėmė kompiuterius ir darbo telefonus, dokumentai nebuvo paimti.

„Procedūros pabaigoje, kai paklausiau, ką gi dabar turėčiau veikti, sako: „Keliaukite namo“. Tai ir padariau. Tiesa, dar paklausiau: „O kaipgi čia dabar bus“ (niekada nesu buvęs panašiose situacijose), sako: „Dirbkite savo darbą, jūs esate laisvas žmogus (....)“. Kol kas nėra pareikšti įtarimai ir nelabai žinau, ką turėčiau komentuoti. Temą tai žinau, ir jinai buvo įvardinta, bet, kuo konkrečiai kaltina, tai dar nežinau. Mano manymu, kaltinti nėra kuo (...)“, – kalbėjo jis.

„Jokių sprendimų vicemeras viešuosiuose pirkimuose visiškai nepriiminėja, nes tai (...) sprendžia Aplinkos apsaugos ministerijos speciali agentūra (Aplinkos projektų valdymo agentūra, – ELTA) kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba ir įmonės viešųjų pirkimų komisija“, – aiškino savo pareigas laikinai sustabdęs Vilniaus vicemeras.

R. Adomavičius pabrėžė neėmęs kyšio.

„Aš kyšio neėmiau. Aš neėmiau kyšio. Pareigūnai įtaria, čia ir yra visa tyrimo esmė išsiaiškinti“, – sakė jis.

Perklausius, jeigu neėmė kyšio, tai gal jį buvo bandoma duoti, LSDP narys pakartojo kyšio neėmęs, o plačiau komentuoti detalių negalįs.

„Negaliu komentuoti, ar buvo bandoma ar ne. Aš sakau, kad kyšio neėmiau. Tai ar tas buvo bandoma, t. y. kaip tik tas objektas, kuris turi būti išaiškintas“, – kalbėjo vienas iš Vilniaus vadovų.

R. Adomavičius patvirtino, kad pareigūnai pas jį rankinėje radę ir paėmę pinigus, kurie buvo skirti rinkimų kampanijai. Pinigai esą buvo asmeninės politiko deklaruotos lėšos.

Be to, politikas pabrėžė įtariantis, kad ši istorija susijusi su artėjančiais Seimo rinkimais ir noru susidoroti su socialdemokratais.

Jis sakė sutiksiąs, kad Vyriausioji rinkimų komisiją jam panaikintų teisinę neliečiamybę. 

Kaip penktadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), sostinės vicemeras R. Adomavičius galėjo paimti daugiau kaip 32,5 tūkst. litų (daugiau kaip 250 MGL) kyšį.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.

Turimais duomenimis, kyšis buvo priimtas pažadant paveikti vienos Vilniaus miesto savivaldybės įmonės darbuotojus, kad šie priimtų palankų sprendimą organizuojamame 8 mln. litų vertės darbų pirkimo viešajame konkurse.