Lietuvoje

2012.09.28 12:52

R. Adomavičius įtariamas priėmęs kyšį, vicemeras stabdo narystę Socialdemokratų partijoje

15min.lt, LRT.lt, ELTA, DELFI.lt2012.09.28 12:52

Prasidėjus ikiteisminiam tyrimui dėl galimo kyšininkavimo, sostinės vicemeras, Socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyriaus pirmininkas Romas Adomavičius stabdo narystę partijoje, kol vyks ikiteisminis tyrimas.

Prasidėjus ikiteisminiam tyrimui dėl galimo kyšininkavimo, sostinės vicemeras, Socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyriaus pirmininkas Romas Adomavičius stabdo narystę partijoje, kol vyks ikiteisminis tyrimas.

LSDP informacijos centras patvirtino tai, kad ketvirtadienį LSDP Vilniaus skyriaus būstinėje buvo atlikta krata. Partijos vadovybė laikosi pozicijos nekomentuoti šios situacijos, kol vyks ikiteisminis tyrimas.

„Socialdemokratai nesieja kratų su rinkimų kampanija ir tikisi, kad teisėsaugos pareigūnai operatyviai ir objektyviai atliks savo pareigas“, – pareiškė LSDP informacijos centras.

Kaip penktadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), sostinės vicemeras R. Adomavičius galėjo paimti daugiau kaip 32,5 tūkst. litų (daugiau kaip 250 MGL) kyšį.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.

Turimais duomenimis, kyšis buvo priimtas pažadant paveikti vienos Vilniaus miesto savivaldybės įmonės darbuotojus, kad šie priimtų palankų sprendimą organizuojamame 8 milijonų litų vertės darbų pirkimo viešajame konkurse.

Kaip skelbia 15 min.lt, STT ketvirtadienį lankėsi ir įmonėje „Vilniaus vandenys“. Šį faktą patvirtino įmonės komunikacijos skyriaus vadovė Eglė Rimkutė, tačiau ji neturėjo žinių, kokia buvo šio vizito priežastis. Ji taip pat teigė, kad įmonės vadovai sulaikyti nebuvo, jie visi penktadienį dirba.

R. Adomavičius socialdemokratų sąraše kandidatuoja į Seimą, jis turi neliečiamybę. Todėl pareikšti įtarimų ar jį sulaikyti ilgesniam laikui pareigūnai negalėjo.

Kaip redakciją informavo prokuratūros atstovai, jau artimiausiu metu pareigūnai kreipsis į Vyriausiąją rinkimų komisiją su prašymų panaikinti vicemero imunitetą. 

Stabdo vicemero įgaliojimus

Vilniaus meras Artūras Zuokas DELFI informavo, kad penktadienį priimtas sprendimas stabdyti vicemero R. Adomavičiaus įgaliojimus. To esą paprašė pats vicemeras – teisinę neliečiamybę turintis politikas penktadienį buvo darbe. Savo įgaliojimus vicemeras stabdo iki Seimo rinkimų savaitgalio.

„R. Adomavičius pateikė prašymą dėl leidimo neatlikti tarnybinių pareigų iki spalio 12 d. Aš jo prašymą patenkinau. Lauksime daugiau informacijos iš tyrėjų“, – DELFI sakė A. Zuokas.

Anot jo, Vilniaus valdantieji bendradarbiavimo su LSDP kol kas nestabdo – ši partija išlieka valdančiojoje koalicijoje.

A. Zuokas taip pat teigė bendravęs su „Vilniaus vandenų“ generaliniu direktoriumi Valentinu Miltieniu. Pastarasis merą esą informavo, kad bendrovėje atliktas tik dokumentų poėmis, o įtarimai nei vienam bendrovės darbuotojui nėra pareikšti. Su pačiu V. Miltieniu DELFI kol kas nepavyko susisiekti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.