Lietuvoje

2014.07.28 16:26

Vilniuje – 100 renovacijai tvirtai pasiryžusių daugiabučių

ELTA 2014.07.28 16:26

Vilniaus miesto savivaldybė pranešimu spaudai informavo, kad nuo pernai rudens gavo daugiau nei 330 daugiabučių paraiškų, kurių gyventojai panoro renovuoti būstus.

Vilniaus miesto savivaldybė pranešimu spaudai informavo, kad nuo pernai rudens gavo daugiau nei 330 daugiabučių paraiškų, kurių gyventojai panoro renovuoti būstus.

Iš jų beveik 100 jau yra gavę gyventojų galutinį pritarimą – sutarė dėl investicijų plano, kuriame numatytos namo atnaujinimo priemonės – langų keitimas, stogo ir sienų šiltinimas, balkonų stiklinimas ir kitos.

22-jų namų atstovai jau atliko techninio projekto rengimo ir rangos darbų pirkimus, – taigi, planuojama, kad dar 2014-aisiais šiuose daugiabučiuose bus pradėti atnaujinimo ir modernizavimo darbai.

Devyniuose iš 332 daugiabučių jau pradėti renovacijos darbai ir kai kuriuose jų jau vyksta apdailos darbai.

2014 metais Vilniuje modernizuoti 3 daugiabučiai, 2013 metais – 4.

Daugiabučių namų gyventojai, norintys renovuoti būstą, iš valstybės gauna 40 proc. paramą. Taip pat suteikiama parama nepasiturintiems gyventojams, kurie gauna kompensaciją už šilumą bei karštą vandenį – jiems daugiabučio namo atnaujinimas nekainuoja.

Norintiems dalyvauti daugiabučių namų renovavimo programoje, reikia kreiptis į bendrojo naudojimo objektų valdytoją arba į VšĮ „Atnaujinkime miestą“, kuris paskirtas Vilniaus miesto savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriumi.

40 proc. kompensacija bus teikiama, jei rangos sutartys bus sudarytos iki gruodžio 31 dienos ir daugiabučio namo projektas įgyvendintas, tai yra baigti statybos darbai, iki 2015 metų spalio 1 dienos. Kitu atveju, tikėtina, kad liks tik 15 proc. kompensacija.