Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuviai dažniau atostogauja kelis kartus per metus

Turizmo organizatoriai pastebi kasmet stiprėjantį Lietuvos gyventojų įprotį poilsiauti užsienyje nebe vieną, o du kartus per metus – vasarą ir žiemą arba ankstyvą pavasarį.

Turizmo organizatoriai pastebi kasmet stiprėjantį Lietuvos gyventojų įprotį poilsiauti užsienyje nebe vieną, o du kartus per metus – vasarą ir žiemą arba ankstyvą pavasarį, rašo lžinios.lt.

Šių atostogų kryptys išsiskiria pagal poreikius – vieni ieško vasaros žiemą ir vyksta, pavyzdžiui, į Egiptą ar Tailandą, o kiti skrenda slidinėti į Austriją, Italiją ar kitas kalnų kurortų turinčias šalis. Vis daugiau lietuvių žiemą slidinėja ir tai – taip pat labai stipri tendencija.

Be to, lietuviai vis dažniau vyksta atostogų į užsienį šeimomis. „Šiemet apie 30 proc. mūsų poilsiautojų į užsienio kurortus vyksta su mažais vaikais. Daugiausia keliaujama su kūdikiais iki dvejų metų bei 8–12 metų vaikais. Manau, ši tendencija labai susijusi su Lietuvoje vis labiau stiprėjančiomis šeimos vertybėmis“, – portalui lzinios.lt sakė kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Tuo metu bendrovės „Novaturas“ generalinis direktorius Linas Aldonis pastebi, kad šeimos atostogoms dažniausiai renkasi Turkiją, Bulgariją, Graikijos salas, Egiptą ir Ispaniją. Tuo metu jaunimui artimesnės išvykos į Barseloną. „Čia yra visko, ko reikia jaunam žmogui – miesto pulsas, linksmybės ir paplūdimio pramogos“, – teigė jis.

„Spinter tyrimų“ duomenimis, daugiausia į užsienį keliauja šeimas sukūrę, aukštesniojo, viduriniojo ir specializuoto viduriniojo išsilavinimo asmenys. Antroje vietoje – šeimų neturintys aukštojo išsilavinimo žmonės. Daugiausiai keliauja 26–56 metų ir kiek vyresni žmonės. Populiariausios kryptys – Turkija, Bulgarija, Ispanija, Graikija. Populiariausia kelionės trukmė – 7 nakvynės. Tačiau vasarą populiarėja ilgesnės trukmės – 9–11 nakvynių – kelionės.