Lietuvoje

2014.07.27 13:57

Druskininkų meras dėl sodybos tvoros kreipėsi į teismą

BNS 2014.07.27 13:57

Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas reikalavimą nugriauti savo sodybos tvorą apskundė Kauno apygardos administraciniam teismui.

Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas reikalavimą nugriauti savo sodybos tvorą apskundė Kauno apygardos administraciniam teismui.

Paklaustas, kokius motyvus nurodė skunde, politikas sakė, kad tuo metu, kai sodyba buvo pastatyta, dabar keliami reikalavimai negaliojo.

„Nenoriu išsiplėsti, atostogauju, ilsiuosi. Bet noriu pasakyti, kad ta yra sodyba 1960 metų, o deja nei 1993–1995 metų įstatymai, nei Valentino Mazuronio akcijos tuo metu negaliojo. Gyvename teisinėje valstybėje ir galutinį žodį tars teismai“, – BNS sakė Druskininkų meras.

Kauno apygardos administracinis teismas patvirtino, kad R. Malinausko skundas yra gautas ir priimtas, posėdžio data kol kas nepaskirta.

Generalinė prokuratūra BNS informavo, kad Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras taip pat yra kreipęsis į teismą – birželio pabaigoje ieškiniu kreiptasi į Drusininkų miesto apylinkės teismą, prašant pripažinti negaliojančiais dokumentus, kurių pagrindu buvo vykdomos statybos R. Malinauskui priklausančiame žemės sklype. Taip pat prašoma pašalinti neteisėtos statybos padarinius. Liepos 10 dieną šis ieškinys priimtas.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspektoriai yra nustatę kelis galimus statybų pažeidimus R. Malinauskui priklausančioje sodyboje netoli Druskininkų. Inspektorių duomenimis, namo tvora tęsėsi iki pat šalia tekančio Ratnyčios upelio.

Buvęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis anksčiau taip pat sakė, kad, inspektorių duomenimis, R. Malinausko namo terasa yra pastatyta „ne ant esamų pamatų, o patraukta į priekį keletą metrų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.