Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Planuoto nuo kaitros sunegalavusių žmonių antplūdžio medikai nesulaukė

BNS2015.09.08 13:45

Šalies medikai pas sunegalavusius nuo šilumos žmones prognozuoto iškvietimų antplūdžio šeštadienio dieną nesulaukė.

Šalies medikai pas sunegalavusius nuo šilumos žmones prognozuoto iškvietimų antplūdžio šeštadienio dieną nesulaukė.

Kaip BNS sakė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties pamainos budinti gydytoja Liudvika Šafranovič, šeštadienį daugiau greitosios pagalbos automobiliai skuba į aplink Vilnių esančius rajonus, o sostinėje nukentėjusių nuo kaitros asmenų padaugėjimo nepastebima.

„Daug yra kvietimų, ypač rajonuose. Daug alpimų. Žmonės mažai skysčių vartoja. Ypač vyresni žmonės – vartoja vaistus nuo kraujo spaudimo ir mažai geria skysčių, išprakaituoja ir būna alpimai, perkaitimai. Vaikai, toks įtarimas, kad perkaista. Daug vabzdžių sugeltų žmonių kreipiasi“, – teigė medikė. 

Pasak jos, Vilniuje iškvietimų mažiau, nes sostinės gyventojai išvykę iš miesto.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės priėmimo skyriuje BNS pranešė, kad kol kas didelio pacientų antplūdžio nėra. Daugiau nukentėjusiųjų nuo saulės ir kaitros tikėtasi, nes vyksta Jūros šventės renginiai.

„Pakankamai normali situacija. Yra normali ekstrinė diena. Didelio pacientų pagausėjimo nėra. Greitosios važiuoja nuolat, bet didžiulio krūvio nejaučiame“, – BNS teigė priimamojo darbuotoja, pasak kurios, šeštadienį iki pietų nė vieno saulėje perkaitusio paciento nebuvo nepristatyta.

Ji prognozavo, kad sunegalavusiems klaipėdiečiams ir svečiams pirminę pagalbą ir konsultacijas suteikia greitosios pagalbos stoties medikai ir jiems to pakanka, į ligoninę nėra vežami. 

Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotyje agentūrai BNS pranešė, kad žmonių skambučių esą labai daug. „Dirbame intensyviai, skambučių pakankamai daug“, – teigė dispečerė.

Stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė BNS teigė, kad penktadienį nesulaukta ypatingai daug kvietimų pas sunegalavusius žmones antplūdžio.

„Pakankamai ramiai žmonės pradėjo švęsti Jūros šventę – patys esame nustebę, kad taip ramiai. Iškvietimų tikrai nebuvo labai daug. Naktis buvo pakankamai rami, kažkokių išskirtinių nekentėjimo atvejų“, – BNS teigė N. Dambrauskienė.

Šeštadienį pajūryje temperatūra viršijo 31 laipsnį karščio, kitur Lietuvoje termometrų padalos siekia 27–28 laipsnius šilumos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.