Lietuvoje

2014.07.26 09:14

Šventine eisena prasidėjo Jūros šventė

DELFI.lt, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.07.26 09:14

Šventine eisena miesto gatvėmis Klaipėdoje penktadienį vakare prasidėjo jubiliejinė, 80-oji, Jūros šventė.

Šventine eisena miesto gatvėmis Klaipėdoje penktadienį vakare prasidėjo jubiliejinė, 80-oji, Jūros šventė.

Šių metų karnavalinėje eisenoje netrūko nei pasakų personažų, nei jūrinės dvasios, nei dekoracijų. Kaip ir kasmet, pražygiavo uosto įmonių atstovai, kapitonai, įvairių miesto gamybinių įmonių kolektyvai.

Be jokios abejonės, buvo ir Neptūnas su Undine.

Eisena stebėjo dešimtys tūkstančių klaipėdiečių ir specialiai į šventę atvažiavusių svečių.

Jūros šventė – viena svarbiausių ir seniausių Lietuvos švenčių, kuri kasmet pritraukia per pusę milijono svečių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Šventės atidaryme kalbėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad „išsaugojusi savitumą, išlaikiusi pagarbą beveik šimtametėms tradicijoms, kartu Jūros šventė yra kupina jaunatviškumo, polėkio ir laisvės. Tiek praėjusiame amžiuje, tiek ir šiandien ši šventė kviečia mus būti kartu ir didžiuotis, kad esame jūrinė valstybė. Baltijos jūra – mūsų kelias į pasaulį, o pasaulio – į Lietuvą. Be Klaipėdos nėra Lietuvos.“

Šventės programoje – per šimtą skirtingų ir spalvingų renginių. Itin dosni šventė bus muzikos mylėtojams: didžiosiose scenose – Teatro aikštėje ir Kruizinių laivų terminale – suplanuotas įspūdingų koncertų maratonas.

„Jūros šventė šiemet turi ir nemažai naujovių. Viena iš jų, turbūt pati smagiausia, – Jono kalnelio užutekyje sumontuoti įspūdingi vandens fontanai, kurie du vakarus po keturis kartus klaipėdiečius ir miesto svečius kvies pasiklausyti gražiausių dainų apie jūrą ir apie meilę“, – sakė VšĮ „Jūros šventė“ direktorius Romandas Žiubrys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.