Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitės komandoje pokyčių dar bus

15min.lt 2015.09.08 13:45

Antrą kadenciją pradėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė patarėjais įdarbino keletą naujų veidų ir prastumdė kėdes, tačiau tai – dar ne visi pokyčiai prezidentūroje. Valstybės vadovė savo komandą žada formuoti iki rudens.

Antrą kadenciją pradėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė patarėjais įdarbino keletą naujų veidų ir prastumdė kėdes, tačiau tai – dar ne visi pokyčiai prezidentūroje. Valstybės vadovė savo komandą žada formuoti iki rudens.

D. Grybauskaitė po pergalės rinkimuose į atnaujinamą komandą pasikvietė didžiąją dalį patarėjų, talkinusių jai pirmosios kadencijos metu.

Tačiau, kaip teigiama 15min.lt atsiųstame prezidentūros Spaudos tarnybos atsakyme, galutinai patarėjų komanda bus suformuota rudenį.

Įdarbino buvusį Vyriausybės kanclerį

Nuo rugpjūčio 1-osios į prezidentės komandą įsilies ilgametė žurnalistė Valentina Čeplevičiūtė, pastaruosius trejus metus dirbusi kadenciją baigusios europarlamentarės Laimos Andrikienės komandoje. Ji yra buvusi „Lietuvos žinių“, žurnalų „40+“, „Veidas“ redaktore, specialiąja korespondente dienraštyje „Respublika“.

Naują kadenciją pradėjusiai prezidentei teko ieškoti atstovo spaudai, nes šias pareigas ėjusii Daiva Ulbinaitė sulaukė įtarimų nutekinus žiniasklaidai VSD pažymą, o kol vyks teismo procesas, D. Ulbinaitė nusprendė nedirbti prezidentės komandoje. Naujuoju prezidentės atstovu spaudai tapo žurnalistas Modestas Naudžius.

Daugelį nustebino prezidentės sprendimas Nacionalinio saugumo grupės vadovu paskirti pastaruosius ketverius metus Lietuvos generaliniu konsulu Niujorke dirbusį Valdemarą Sarapiną.

Jis yra dirbęs Gedimino Kirkilo Vyriausybės kancleriu, o pirmą kartą dalyvaudama prezidento rinkimuose D. Grybauskaitė labai aštriai kritikavo G. Kirkilo Vyriausybę.

V. Sarapinas 1994–1996 metais ėjo Krašto apsaugos ministerijos sekretoriaus pareigas, taip pat yra dirbęs Lietuvos gynybos atašė JAV ir Kanadoje, dvejus metus ėjo krašto apsaugos viceministro pareigas, paskui dirbo Krašto apsaugos ministerijoje, kur kuravo pagalbos Afganistanui klausimus.

Nuo rugsėjo Ekonomikos ir socialinės politikos grupei pradės vadovauti Didžiojoje Britanijoje dabar dirbanti Giedrė Kaminskaitė-Salters. Ji yra baigusi Londono ekonomikos mokyklą, Oksfordo universitete apsigynusi tarptautinių politikos mokslų magistro laipsnį, Nyderlandų Mastrichto universitete studijavo energetikos teisę ir čia apsigynė teisės daktaro laipsnį. Ji yra dirbusi advokate, pastaruosius trejus metus – Jungtinės Karalystės Elektros ir dujų rinkų tarnybos vykdančiąja direktore.

D. Grybauskaitė perstumdė keletą kėdžių – Vidaus politikos grupei vadovaus Virginija Būdienė, kuri anksčiau vadovavo Švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų grupei. Pastarajai vadovauti paskirta Rūta Kačkutė, pirmąją kadenciją prezidentei patarinėjusi kultūros klausimais.

Pokyčiai komandoje – į gera

Politologas Mažvydas Jastramskis 15min.lt teigė nemanantis, kad pasikeitimai prezidentės komandoje kaip nors pakeis tolimesnę prezidentūros poziciją vidaus ir užsienio politikoje.

„Pokyčiai yra reikalingi dėl dviejų priežasčių: atsinaujinimas padės sustiprinti gerą įvaizdį, be to, per praėjusią kadenciją išryškėjo tam tikrų įgūdžių poreikis, perrinkimas yra gera proga padaryti tuos pokyčius“, – sakė jis.

Politologas Tomas Janeliūnas 15min.lt sakė, kad prezidentė pasinaudojo proga sustiprinti savo komandą.

„Bent jau tie žmonės, kurie buvo viešai paskelbti, turėtų būti vertinami kaip tinkami profesionalai, kurie gali sustiprinti patarėjų komandą. Pokyčių nėra daug, bet performuoti visą komandą irgi nėra būtinybės, nes tie patarėjai, kuriais pasitiki, ypač vyriausiais, prezidentė, matyt, ir toliau nori remtis“, – sakė jis.

T. Janeliūnas nenorėjo vertinti prezidentės sugebėjimo pasirinkti žmones, nes, jo teigimu, kiekvieno valstybės vadovo asmeninis apsisprendimas, kokius žmones kviesti į komandą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi