Lietuvoje

2012.09.27 20:30

„Juodąjame sąraše“ atsidūrę Baltarusijos aktyvistai neįleisti į Lietuvą

15min.lt2012.09.27 20:30

Į Lietuvą neįleisti Baltarusijos aktyvistai Mikalojus Ulasievičius ir Tatjana Novikova, jie atsidūrė „juodąjame sąraše“.  

Į Lietuvą neįleisti Baltarusijos aktyvistai Mikalojus Ulasievičius ir Tatjana Novikova, jie atsidūrė „juodąjame sąraše“.

Trečiadienį Lavoriškių pasienio punkte buvo sulaikytas Baltarusijos aktyvistas Mikalajus Ulasevičius, kuris turėjo dalyvauti Seime rengiamoje diskusijoje apie branduolinę energetiką, preneša naujienų agentūra BNS.

Portalo 15min.lt  žiniomis, į mūsų šalį nebuvo įleista tame pačiame renginyje turėjusi dalyvauti baltarusių opozicionierė Tatjana Novikova.

Parlamentaras Kazimieras Uoka 15min.lt sakė, kad tokių pat problemų kilo ir  Baltarusijos antibranduolinio judėjimo koordinatorei Tatjanai Novikovai. „T. Novikovos aš nemačiau, tačiau M. Ulasevičių mačiau Lavoriškių pasienio punkte. Pasieniečių prašėme, kad jam leistų dalyvauti diskusijoje internetu, tačiau pasieniečiai neleido to daryti, liepė pasirašyti išgrūdimo aktą ir išgrūdo iš Lietuvos. Atrodo, su T.Novikova ta pati problema“, – sakė parlamentaras. 

Tiek M. Ulasevičius, tiek T. Novikova ne kartą lankėsi Lietuvoje.

„Jie nuolat atvažiuodavo, taip kad į sąrašą jie įtraukti labai neseniai. Dabar svarbu išsiaiškinti kas įrašė į nepageidaujamų asmenų sąrašą, mes nežinome, ar URM, ar Vidaus reikalų ministerija“, – kalbėjo jis.

K. Uoka sakė trečiadienį dalyvavęs Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje ir išsakęs savo nuomonę apie draudimą Baltarusijos aktyvistams atvykti į Lietuvą. „Visas komitetas nubalsavo, kad tas žmogus (M.Ulasevičius – aut.) galėtų įvažiuoti į Lietuvą. Seimo nariai nubalsavo, o biurokratai daro savo. Tie biurokratai, matyt, yra įtakojami Baltarusijos ar Rusijos KGB“, – pabrėžė jis.

Primename, kad Baltarusijos prezidentą į teismą dėl Astravo atominės elektrinės bandęs paduoti Mikalojus Ulasievičius ne kartą ragino Lietuvos visuomenę kartu priešintis trijų atominių elektrinių regione statybai. Tuomet Baltarusijoje aktyvistui buvo iškeltas ieškinys, namuose atlikta krata, o internete pasirodė straipsnis, kuriame jam netiesiogiai grasinama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt