Lietuvoje

2012.09.27 15:27

Siūloma uždrausti komercinę reklamą LRT

ELTA2012.09.27 15:27

Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pataisų projektui, kuriame siūloma uždrausti komercinę reklamą.  

Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pataisų projektui, kuriame siūloma uždrausti komercinę reklamą.

Siūloma įvirtinti, kad reklama ir komerciniai audiovizualiniai pranešimai LRT radijo ir televizijos programose būtų draudžiami, išskyrus pranešimus apie rėmimą (kultūros ir sporto renginių ar jų transliacijų, kuriais siekiama propaguoti kultūrinę, socialinę ir šviečiamąją veiklą), bei atvejus, kai reklamą ir komercinius audiovizualinius pranešimus LRT privalo transliuoti, vykdydama sutartinius įsipareigojimus dėl tarptautinių renginių transliavimo teisių įsigijimo ar suteikimo.

Siūloma, kad LRT būtų finansuojama iš valstybės biudžeto asignavimų, pajamų, gautų už programų pardavimą, rėmimo pranešimus, leidybą, taip pat iš paramos ir pajamų, gautų iš komercinės ir ūkinės veiklos.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta, kad LRT skiriamos lėšos Lietuvos valstybės biudžete nurodomos atskira eilute. Siūloma, kad už LRT radijo ir televizijos programų siuntimą iš valstybės biudžeto būtų skiriamos papildomos lėšos, kurios valstybės biudžete nurodomos atskira eilute, yra išmokamos Lietuvos susisiekimo ministerijos tiesiogiai programų siuntėjui. LRT skiriamų lėšų iš valstybės biudžeto dydis kiekvienais metais sudarytų 0,6 procento praėjusių metų nacionalinio biudžeto pajamų be Europos Sąjungos ir kitų paramos lėšų. LRT skiriamų lėšų iš valstybės biudžeto dydis kiekvienais metais negalėtų būti mažesnis už lėšas, paskirtas pirmą kartą nuo nustatyto finansavimo skaičiavimo formulės įsigaliojimo dienos.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų 2013 m. sausio 1 d.

Projektui po pateikimo pritarė 50 Seimo narių, prieš balsavo 2, susilaikė 8. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – spalio 10 d. Dėl šio projekto nuspręsta kreiptis į Vyriausybę išvados.      

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.