Lietuvoje

2012.09.27 16:03

VRM skundžia teismo sprendimą V. Giržadą grąžinti į FNTT

ELTA2012.09.27 16:03

Vidaus reikalų ministerija (VRM) skundžia antradienį Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) priimtą sprendimą buvusį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą Vytautą Giržadą grąžinti į buvusias pareigas.  

Vidaus reikalų ministerija (VRM) skundžia antradienį Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) priimtą sprendimą buvusį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą Vytautą Giržadą grąžinti į buvusias pareigas.

Tokį sprendimą vidaus reikalų ministras Artūras Melianas priėmė susipažinęs su VAAT nutartyje išdėstytais motyvais dėl buvusio FNTT vadovo V. Giržado grąžinimo į darbą.

„Ministerija, priimdama sprendimus dėl buvusių FNTT vadovų, įstatymų nepažeidė. Nesutinkame su tokia teismo nutartimi, todėl ją ir skundžiame. Akivaizdu, kad teisėjų kolegija neįvertino visų šios situacijos aplinkybių. Kitaip argi būtų apsispręsta į darbą grąžinti žmogų, kuris įtariamas slaptos informacijos nutekinimu?“, – VRM išplatintame pranešime cituojamas A. Melianas.

VRM pažymi, kad pagrindiniai VAAT argumentai dėl V. Giržadui palankios nutarties rėmėsi tuo, jog VRM pažymą apie šį asmenį pateikęs Valstybės saugumo departamentas (VSD) poligrafo tyrimą atliko pažeisdamas procedūras.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad teismo nutartis nepaneigia abiejų tyrimo poligrafu rezultatų, kurie V. Giržadui buvo neigiami ir parodė, jog buvęs pareigūnas melavo.

VRM pabrėžia, kad yra gavusi VSD pranešimą apie V. Giržadą kaip nepatikimą asmenį ir, priimdama sprendimus dėl jo galimybių dirbti su slapta informacija, įstatymų nepažeidė. Tačiau, anot ministerijos, VAAT, įvertinęs tai, jog formaliai pažeistos tyrimo poligrafu procedūros, nusprendė panaikinti ir vidaus reikalų ministro įsakymus, kurių pagrindas - minėtas VSD pranešimas.

„Neabejoju, kad aukštesnės instancijos teismas įvertins ne tik formalias procedūras, bet ir visas kitas reikšmingas aplinkybes. O iki to laiko labai tikiuosi, kad ir Lietuvos žmonėms atsakingos institucijos pagaliau pateiks atsakymą dėl nutekintos informacijos „Snoro“ byloje bei atsakomybės už iš Lietuvos išplukdytus pinigus“, – sako ministras A. Melianas.

ELTA primena, kad antradienį VAAT iš dalies patenkino iš FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigų atleisto V. Giržado skundą dėl jo atleidimo iš tarnybos ir neturtinės žalos atlyginimo.

Teismas panaikino tuomečio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio įsakymą dėl atleidimo iš darbo, leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, grąžino V. Giržadą į pareigas, priteisė 6,3 tūkst. litų dydžio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos, t. y. 2012 m. vasario 15 d. Teismas V. Giržadui taip pat priteisė 20 tūkst. litų neturtinės žalos, nors jis prašė pusės milijono, konstatavęs, kad ši suma neproporcinga patirtai žalai. Likusią skundo dalį teismas atmetė kaip nepagrįstą.

Šis VAAT sprendimas dar per 14 dienų galėjo būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Po teismo sprendimo V. Giržadas sakė esąs patenkintas sprendimu ir pasiryžęs toliau dirbti FNTT, tačiau pabrėžė, jog šis sprendimas, kol neįsiteisėjęs, – negalutinis.                          

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.