Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.23 18:33

Kuršių nerijos Rusijos teritorijoje kilęs gaisras lokalizuotas

BNS 2014.07.23 18:33

Trečiadienį Rusijai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje kilęs gaisras vakarop buvo lokalizuotas.

Trečiadienį Rusijai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje kilęs gaisras vakarop buvo lokalizuotas.

Tai pranešė Rusijos Karaliaučiaus srities internetinė spauda. Jos cituojama nacionalinio parko direktorės pavaduotoja Olga Barboff teigė, kad gaisras netoli gyvenvietės Morskojė buvo apėmęs 15 hektarų. Trečiadienio vakarą gaisravietėje dar dirbo ugniagesiai ir savanoriai.

„Grėsmės, kad ugnis galėtų plisti, nebėra“, – teigė nacionalinio parko atstovė.

Pirminiais duomenimis, ugnis UNESCO saugomoje vietoje įsiplieskė viename name sprogus dujų balionui.

Gaisras Rusijai priklausančioje Kuršių nerijos teritorijoje kilo apie 13 valandą. Kaip BNS sakė Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser, užsidegė Rusijos teritorijoje apie 10 kilometrų nuo sienos esantys kalnapušynai. Laimė, vėjas pūtė nuo Lietuvos.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Aurelija Lapaitė BNS teigė, kad Lietuvos ugniagesiai sekė informaciją ir buvo pasiruošę teikti pagalbą.

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Nidoje ministro įsakymu sustiprintos priešgaisrinės pajėgos. Į pasienį su Rusija išvyko dvi didelės talpos ir padidinto pravažumo gaisrinės autocisternos, ten nukreipta automobilinė siurblinė ir žarnų paskirstymo automobilis. Lietuvos ugniagesiams nurodyta stebėti situaciją ir imtis neatidėliotinų veiksmų, jeigu miško gaisras persimestų į Lietuvos teritoriją.

Gaisras Lietuvai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje buvo kilęs šiemet balandžio 25 dieną. Tuomet išdegė 117,6 hektaro miško ploto. Iš viso Kuršių nerijos nacionalinio parko miškai apima 8,1 tūkst. hektarų.

Ugnis Smiltynės miške buvo įsiplieskusi ir 2006 metų gegužę – ji buvo užgesinta tik po penkių dienų, liepsnos nuniokojo mažiausiai 250 hektarų kalnapušių miško.

Stiprus gaisras Rusijai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje buvo kilęs 2008 metais.

98 kilometrų ilgio Kuršių nerijos pusiasalis nusidriekęs Lietuvos ir Rusijos teritorijose. Nuo 2000-ųjų metų Kuršių nerija yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi