Lietuvoje

2014.07.23 12:13

V. Matuzas ir A. Romanovskis teisme parodymus turėtų duoti lapkritį

BNS2014.07.23 12:13

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti lobisto Andriaus Romanovskio ir buvusio Seimo nario Vito Matuzo baudžiamąją bylą.

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti lobisto Andriaus Romanovskio ir buvusio Seimo nario Vito Matuzo baudžiamąją bylą.

Prokurorui perskaičius kaltinamąjį aktą, teismas nusprendė, kad kitame posėdyje, kuris numatytas lapkričio 3 dieną, prasidės kaltinamųjų apklausos. Patys jie pageidavo būtų apklausti po to, kai liudytojai duos parodymus, tačiau teisėjų kolegija nusprendė kitaip.

V. Matuzas kaltinamas neteisėta veikla per labdaros bei paramos fondą „Paramos iniciatyvos“, kurį sukūrė padedamas viešosios įstaigos „Drąsinkime ateitį“ vadovo Edmondo Babensko. Kaip nurodoma kaltinamajame akte, paramą šiam fondui padėjęs gauti A. Romanovskis esą neteisėtais būdais darė įtaką V. Matuzui registruojant Seime teisės aktus, kuriais buvo suinteresuoti Lietuvos radijo ir televizijos asociacija ar draudikų organizacijos. Jų lobistas buvo A. Romanovskis.

„Pagrindiniai dalykai, kaip ir minėta kaltinamajame akte, – įsteigimas labdaros fondo ir pinigų išgryninimas iš labdaros fondo ir dalies pinigų pasisavinimas. Kyšio priėmimas – V. Matuzas tuo kaltinams yra. Piktnaudžiavimu kaltinamas A. Romanovskis“, – žurnalistams po teismo posėdžio sakė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mindaugas Rimkus.

Anot jo, dar ankstyvi klausimai, ar kaltinamiesiems gresia realios laisvės atėmimo bausmės.

„Tik įvertinus teisme visus įrodymus bus matyti, kokia situacija, ir tai bus baigiamojoje kalboje“, – sakė prokuroras.

Kaltinamieji savo kaltę neigia.

„Aš noriu pasakyti, kad tie visi kaltinimai yra laužti iš piršto ir aš neprisipažįstu jokiais būdais“, – žurnalistams sakė V. Matuzas.

Buvęs parlamentaras aiškino, kad jo šeima iš tikrųjų užsiima labdaringa veikla.

„Po to laiko, kai labdaringa organizacija Čikagoje „SOS vaikai“ padėjo man ir mano sūnui atlikti operaciją, mūsų šeima visą gyvenimą skiria labdarai ir atsisakyti niekuomet negali, visuomet norisi kažkaip padėti žmogui (...). Jeigu pagalba žmogui yra nusikaltimas, taip aš esu kaltas, bauskite“, – kalbėjo buvęs politikas.

A. Romanovskis teigė, kad byla turėtų aiškiai apibrėžti, ką Lietuvoje gali lobistai.

„Šitas procesas bus labai svarbus, jis turės atsakyti į klausimą, ar lobizmas, kaip toks reiškinys, galimas Lietuvoje. Lobizmas ir politikų įtakojimas yra demokratinės visuomenės atributas, tai procesas turės atsakyti, ar lobistas gali įtakoti politikus, ar negali“, – savo ruožtu sakė A. Romanovskis.

V. Matuzas Seimo nariu buvo 2008–2012 ir 2000–2004 metais. Jis taip pat yra ėjęs Panevėžio miesto mero pareigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI