Lietuvoje

2014.07.23 09:45

Teismas atvers V. Matuzo ir lobisto A. Romanovskio bylą

BNS2014.07.23 09:45

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį planuoja pradėti nagrinėti lobisto Andriaus Romanovskio ir buvusio Seimo nario Vito Matuzo baudžiamąją bylą.

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį planuoja pradėti nagrinėti lobisto Andriaus Romanovskio ir buvusio Seimo nario Vito Matuzo baudžiamąją bylą.

Jis kaltinami dėl sukčiavimo organizuotoje grupėje, piktnaudžiavimo tarnybine Seimo nario padėtimi, kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos.

Bylos duomenimis, per V. Matuzo labdaros bei paramos fondo veiklą galėjo būti daroma įtaka įstatymų leidybos procesui.

Kaltinamieji savo kaltę neigia.

V. Matuzas Seimo nariu buvo 2008–2012 ir 2000–2004 metais. Jis taip pat yra ėjęs Panevėžio miesto mero pareigas.

Vilniaus apygardos teismo pradedama nagrinėti byla yra viena iš keturių Panevėžio apygardos prokuratūros teismui perduotų bylų dėl galbūt neskaidriai miesto savivaldybės įmonėje „Panevėžio energija“ vykdytų viešųjų pirkimų, susijusių su šilumos energijos gamyba. Prokuratūros teigimu, pagrindinis tyrimas dar tęsiamas, kai kuriose bylose jau paskelbti nuosprendžiai.

2012 metų lapkritį Panevėžio miesto apylinkės teismas kaltais dėl piktnaudžiavimo tarnyba, turto iššvaistymo ir dokumentų suklastojimo pripažino buvusį valstybinės įmonės Panevėžio miškų urėdą Daugirdą Lukoševičių ir du jo pavaldinius. Buvusiam urėdui skirta 6890 litų, Krekenavos girininkijos girininkui Jonui Leikai – 4450 litų, miškų apsaugos inžinieriui Kornelijui Aleknai – 2600 litų bauda.

Panevėžio miesto apylinkės teismas 2012 metų lapkričio 7 dieną pripažino kaltu bendrovės „Šilumomatis“ darbuotoją dėl dokumento suklastojimo ir suklastoto dokumento panaudojimo vykdant viešuosius pirkimus. Jis nubaustas 2600 litų bauda.

Panevėžio apygardos teismas 2012 metų liepos 4 dieną pripažino, kad, vykdant viešuosius pirkimus, Panevėžio miškų urėdijos specialistas piktnaudžiavo tarnyba ir klastojo dokumentus. Jam paskirta 3900 litų bauda ir dvejiems metams atimta teisė dirbti darbą, susijusį su viešaisiais pirkimais.

Kėdainių rajono apylinkės teismas šių metų balandį išteisino V. Matuzo žmoną Danutę Matuzienę dėl svetimo turto pasisavinimo ir dokumentų suklastojimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI