Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.22 15:43

Buvusiam „juodojo sąrašo“ viceministrui pateikti įtarimai

Iš žemės ūkio viceministro pareigų pasitraukusiam „darbiečiui“ Ryčiui Šatkauskui pateikti įtarimai kyšio reikalavimu. Tai DELFI patvirtino neoficialūs šaltiniai bei pats R. Šatkauskas.

Iš žemės ūkio viceministro pareigų pasitraukusiam „darbiečiui“ Ryčiui Šatkauskui pateikti įtarimai kyšio reikalavimu. Tai DELFI patvirtino neoficialūs šaltiniai bei pats R. Šatkauskas.

„Taip, jūsų informacija teisinga. Nesureikšminu šito dalyko, nes labai gerai įsivaizduoju situaciją, labai gerai žinau – tai procesas, kurį reikės praeiti. Manau, kad reikiamu laiku, reikiamoje vietoje yra padaryti tam tikri žingsniai ir aš manau, kad juos išsispręsiu“, – sakė R. Šatkauskas.

Jo teigimu, pateikti įtarimai suteikia bylai aiškumo. „Man tas netgi yra geriau“, – sakė buvęs viceministras.

R. Šatkauskas buvo įtrauktas į Specialiųjų tyrimų tarnybos sudarytą ir valstybės vadovams pateiktą vadinamąjį „juodąjį sąrašą“, kuriame figūravo bėdų su skaidrumu turintys ministerijų viceministrai.

Iš pareigų R. Šatkauskas pasitraukė pats, tačiau kartu kreipėsi teisėsaugos institucijas, prašydamas suteikti jam visą informaciją, kuria remiantis viešoje erdvėje skleidžiamos abejonės dėl jo darbo skaidrumo.

Darbo partijos politikas taip pat yra prašęs Generalinės prokuratūros prašo pradėti tyrimą dėl grasinimo valstybės tarnautojui ir šmeižto, mat TV3 televizija buvo paskelbusi slapta darytą garso įrašą, kuriame esą kalbama apie 500 tūkst. litų kyšio perdavimą R. Šatkauskui tarpininkaujant verslininkui Gintarui Kaminskui.

Pernai gruodį šio viceministro darbo kabinete buvo rasta klausymosi įranga.

Darbo partijos deleguotas R. Šatkauskas žemės ūkio viceministro pareigas pradėjo eiti 2013 m. vasarį. Prieš tai jis buvo Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, 2005-2008 m. yra ėjęs aplinkos viceministro pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi