Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Valdantieji susitarė dėl viceministrų skyrimo, priešinasi tik V. Tomaševskis

BNS 2015.09.08 13:45

Valdantieji paskelbė sutarę, kad viceministrai bus skiriami tik pritarus premjerui Algirdui Butkevičiui. Tačiau Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis pareiškė neketinąs nusileisti dėl Renatos Cytackos, nors premjeras jos kandidatūrai nepritaria.

Valdantieji paskelbė sutarę, kad viceministrai bus skiriami tik pritarus premjerui Algirdui Butkevičiui. Tačiau Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis pareiškė neketinąs nusileisti dėl Renatos Cytackos, nors premjeras jos kandidatūrai nepritaria.

„Radome bendrą sutarimą dėl viceministrų skyrimo, viceministrus skirs ministras, bet prieš tai turės jų kandidatūras suderinti su manimi“, – pirmadienį Seime po valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdžio sakė A. Butkevičius.

Pasak jo, dėl viceministrų turėtų būti nuspręsta per šią savaitę, nes kitą jis jau pradeda atostogas.

„Pagrindinis principas, dėl kurio mes sutarėme, – kad būtų bendras sutarimas viceministro, ministro pirmininko ir partijos, kuri deleguoja viceministrą, dėl šito tikrai radome bendrą sutarimą“, – sakė partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas.

Tačiau Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis pareiškė, kad partija nenusileis dėl energetikos viceministrės Renatos Cytackos, nors premjeras jos kandidatūrai nepritaria.

„Mūsų pozicija nesikeičia (...) R. Cytacka turi pakankamai aukštą kvalifikaciją ir kompetenciją. Susitarėme, kad mes nekeičiame savo viceministrų, kadangi nė vienas iš mūsų atstovų nebuvo įsivėlęs į jokį skandalą“, – sakė V. Tomaševskis.

„Jokiu būdu ji negali užimti viceministrės pareigų“, – į tai atšovė A. Butkevičius.

Pasak premjero, antradienį jis susitiks su energetikos ministru Jaroslavu Neverovičiumi: „Ateina pas mane darbiniais klausimais, bet tuo pačiu ir šis klausimas bus aptartas“.

A. Butkevičius sako, kad J. Neverovičius negali teikti R. Cytackos kandidatūros: „Jis negali teikti, nes turi turėti mano pritarimą“.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) medžiagą anksčiau gavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad netvirtins ministrų, kurie neatleis abejones dėl skaidrumo sukėlusių viceministrų. Žiniasklaidoje skelbta, kad vadinamame juodajame sąraše buvo devynių viceministrų pavardės.

Valdančioji koalicija tuomet nusprendė prieš Vyriausybei grąžinant įgaliojimus atleisti visus viceministrus. Premjeras patvirtino, kad sukėlusieji abejones į ministrų komandas negrįš.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.