Lietuvoje

2012.09.25 20:44

Kontrolierius dėl naujos stojimo tvarkos į aukštąsias mokyklas gali kreiptis į teismą

LRT.lt2012.09.25 20:44

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrą dėl naujos stojimo į aukštąsias mokyklas tvarkos.  

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrą dėl naujos stojimo į aukštąsias mokyklas tvarkos.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių dėl naujų mokslo metų pradžioje priimto sprendimo nuo 2014 metų pakeisti stojančiųjų į aukštąsias mokyklas atrankos kriterijus ir jų eilės sudarymo principus. Vaiko teisių apsaugos kontrolierės nuomone, naujovės nebuvo tinkamai išdiskutuotos visuomenėje, sprendimai priimti skubotai, neatsižvelgiant ir neįvertinant, jog tokiu būdu gali būti pažeistas ne tik teisėtų lūkesčių, bet ir vaiko interesų prioritetiškumo principas. Taip pat kreipimesi atkreiptas dėmesys, jog Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2014 metais tvarkos aprašas priimtas galimai nesilaikant Mokslo ir studijų įstatymo nuostatų.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė pasiūlė švietimo ir mokslo ministrui pakeisti priimtą teisės aktą, numatant, jog numatyti stojančiųjų į aukštąsias mokyklas atrankos kriterijai ir jų eilės sudarymo principai būtų taikomi ne anksčiau kaip 2015 metais. Kitu atveju, vaiko teisių apsaugos kontrolierė svarstys galimybę kreiptis į teismą.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės kreipimosi tekstą galite rasti čia