Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Aiškėja, kurie viceministrai į postus negrįš

BNS, ELTA, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas sako, kad iš naujo formuojamoje jo komandoje nebus „tvarkiečio“ Algimanto Juocevičiaus.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas sako, kad iš naujo formuojamoje jo komandoje nebus „tvarkiečio“ Algimanto Juocevičiaus.

Jis ėjo viceministro pareigas iki valdančiųjų sprendimo, kad prieš Vyriausybei grąžinant įgaliojimus bus atleisti visi viceministrai.

„Jisai nebus. Aš pasakiau, kad nebus“, – žurnalistams pirmadienį sakė D. A. Barakauskas.

Dėl kitų anksčiau viceministrais buvusių asmenų jis žada poziciją paskelbti vėliau pirmadienį.

Anot žiniasklaidos, A. Juocevičius buvo minimas vadinamajame „juodajame sąraše“ – Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymoje apie viceministrus.

V. Baltraitienė teigia, kad viceministrus rinksis pati

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad ji pati rinksis viceministrų komandą, ir joje nebus asmenų, dėl kurių pastabų turėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Pasak ministrės, kandidatūros bus aptartos pirmadienį vyksiančioje valdančiosios koalicijos politinėje taryboje.

V. Baltraitienė teigė, kad į komandą grįžti nebus kviečiami „darbiečiai“ Živilė Pinskuvienė ir Mindaugas Kuklierius. Ji sakė patvirtinsianti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos viceministrės Leokadijos Počikovskos kandidatūrą, jei ji bus teikiama.

Ministrė tvirtino, kad stengsis viceministrų klausimą išspręsti „per šią ir kitą savaitę“ – esą laiko prireiks tiek, per kiek STT išduos reikiamas pažymas naujiems viceministrams.

V. Baltraitienė deleguota į žemės ūkio ministro postą savo noru atsistatydinus buvusiam „darbiečių“ ministrui Vigilijui Juknai.

Vyriausybei grąžinant įgaliojimus, iš pareigų atsistatydino visi viceministrai, šiuo metu ministrai savo komandas formuoja iš naujo.

V. Galvonas finansų viceministru nepaskirtas

Finansų ministro socialdemokrato Rimanto Šadžiaus komandoje darbą pradeda trys viceministrai. Paskirtieji finansų viceministrai Edmundas Žilevičius, Algimantas Rimkūnas bei Aloyzas Vitkauskas šias pareigas ėjo ir prieš tai.

Viceministrai priimti į darbą gavus kompetentingų įstaigų informaciją, kad jų reputacija yra nepriekaištinga, rašoma ministerijos pranešime.

Tarp finansų viceministrų nebeliko Vytauto Galvono, dėl kurio skaidrumo įtarimų kilo LRT televizijos laidai „Dėmesio centre“ paviešinus lošimus kuruojančio viceministro ir lošimų bendrovės „Top sport“ savininko Gintaro Staniulio sudarytą paskolos sutartį. Pagal šį dokumentą V. Galvonas iš G. Staniulio už 0,2 proc. palūkanas pasiskolino 300 tūkst. litų.

Teisingumo ministerijoje – jauniausias viceministras

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis viceministrais pasirinko Paulių Griciūną, Giedrių Mozūraitį ir Julių Pagojų. 26 metų J. Pagojus yra jauniausias iš visų 16-osios Vyriausybės viceministrų.

„Pasirinktų viceministrų kvalifikacija ir žinios man nekelia jokių abejonių. Jie yra puikūs savo srities profesionalai ir pasiruošę prisidėti prie sklandaus ministerijos darbo ir Vyriausybės programos įgyvendinimo“, – pažymi teisingumo ministras J. Bernatonis.

P. Griciūnas ir G. Mozūraitis teisingumo viceministrų pareigas ėjo jau anksčiau – šiose pareigose jie dirbo nuo 2013 m. sausio.

J. Pagojus pakeis Saulių Stripeiką, kuris iš teisingumo viceministrų atsistatydino pirmasis ir, anot žiniasklaidos, buvo minimas juodajame viceministrų sąraše.

Vilniaus universitete teisininko (vientisųjų teisės studijų magistras) ir ekonomisto (ekonomikos bakalauras) išsilavinimą įgijęs J. Pagojus yra dirbęs advokato padėjėju, aktyviai dalyvavo nevyriausybinių organizacijų veikloje, nuo 2012 m. gruodžio iki šiol dirbo teisingumo ministro patarėju.

L. Graužinienė: tarp energetikos viceministrų neliks ir Ž. Juodkienės

Darbo partijos vadovė ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pirmadienį patvirtino, kad partijos deleguota Žydrūnė Juodkienė nedirbs energetikos viceministre.

„Nedeleguosime, nes ji pati pasirinko kitą darbą, kito profilio“, – po valdančiųjų Politinės tarybos posėdžio pranešė L. Graužinienė.

„Mes ieškome kandidato, nes turiu pasakyti, ne taip lengva rasti žmogų, kompetetingą energetikos srityje, kuris nebūtų dirbęs ir susijęs su energetika. Turime sudėtingą užduotį, bet mes jau kandidatų turime“, – pridūrė Seimo vadovė.

L. Graužinienė nekomentavo žemės ūkio viceministrų „darbiečių“ Živilės Pinskuvienės bei Mindaugo Kuklieriaus galimybių toliau eiti pareigas.

„Yra paskirta nauja ministrė, ji susipažįsta su ministerija ir pati rinksis viceministrus, kuriuos derins su partija ir premjeru“, – teigė L. Graužinienė.

Ž. Juodkienė yra dirbusi su koncerno „Icor“ susijusiose bendrovėse „Vilniaus energija“ ir „Litesko“. Koncerno veiklą ne kartą yra kritikavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė – anot jos, korupciniai sandoriai driekiasi nuo statytinių Energetikos ir Aplinkos ministerijose, savivaldybėse iki daugiabučių namų bendrijų. Pasak prezidentės, kai kuriuose šalies regionuose šilumos tiekėjus valdo ne savivaldybės, o „šilumos oligarchai“, diktuojantys sąlygas vietos valdžiai ir gyventojams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi