Lietuvoje

2014.07.19 12:48

A. Kubilius tradiciškai išmynė į kelionę po Lietuvą dviračiais

DELFI.lt2014.07.19 12:48

Pasibaigus politiniam sezonui, Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Andrius Kubilius tradiciškai išmynė į kelionę po Lietuvą dviračiais. Kartu su juo dviviečiu dviračiu keliauja žmona Rasa.

Pasibaigus politiniam sezonui, Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Andrius Kubilius tradiciškai išmynė į kelionę po Lietuvą dviračiais. Kartu su juo dviviečiu dviračiu keliauja žmona Rasa.

Tradicinį dviračių žygis „Suk į dešinę“ – jau tryliktasis TS-LKD dviračių žygis, kurio metu planuojama numinti beveik 800 km.

„Šiais metais daugiau dėmesio skirsime Dzūkijos miestams ir kaimeliams, susitiksime su vietos gyventojais, taip pat aplankysime istorines, kultūrines Lietuvos vietas“, – sakė žygio vadovas A. Kubilius.

Dviratininkų komanda į devynių dienų trukmės žygį šeštadienį išmynė nuo Seimo ir pajudėjo Baltosios Vokės link, vėliau aplankys Pirčiupius, Valkininkus, Senąją Varėną. Sekmadienį bus aplankyti Marcinkonys, Čepkelių raistas, Margionys, Latežeris, o dienos kelionė pasibaigs Druskininkuose.

Pirmadienį Druskininkuose žygio dalyviai aplankys dailininko, kompozitoriaus M. K. Čiurlionio muziejų, apžiūrės paminklus Lietuvos karaliui Mindaugui, M. K. Čiurlioniui ir mins į Leipalingį, kur susitiks su vietos gyventojais miestelio aikštėje. Vėliau tądien numatomi susitikimai su Kapčiamiesčio, Veisiejų gyventojais.

Antradienį TS-LKD komanda mins iš Brinių pro Gudelius, Seirijus į Alytų, kur lankysis miesto muziejuje, susitiks su alytiškiais prie Laisvės angelo. Alytaus rajone dviratį mins ir meras Algirdas Vrubliauskas.

Trečiadienį dviračių žygis tęsis Lazdijuose, kur taip pat įvyks susitikimas su miestelėnais. Seimo Opozicijos lyderis Lazdijų rajono savivaldybėje dalyvaus posėdyje, kuriame bus aptartos rajonui aktualios problemos. Po to žygio dalyviai mins į Kalvariją.

Ketvirtadienį TS-LKD komanda lankysis Kybartuose, Kudirkos Naumiestyje, Griškabūdyje ir kt. Penktadienį Kazlų rūdoje bus apžiūrėtas partizanų bunkeris, Veiveriuose – krašto istorijos muziejus ir Skausmo kalnelis.

Žygyje dalyvauja apie 40 žmonių – dviračius mins Seimo TS-LKD frakcijos narys Donatas Jankauskas, TS-LKD sąrašo lyderis savivaldos rinkimuose Utenoje Edmundas Pupinis, TS-LKD sąrašo lyderis savivaldos rinkimuose Kauno rajone Justinas Urbanavičius, buvusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir kiti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.