Lietuvoje

2012.09.25 14:49

Teismas grąžina V. Giržadą į FNTT

Vytautas Giržadas grąžinamas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojo pareigas, iš kurių jį atleido buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.  

Vytautas Giržadas grąžinamas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojo pareigas, iš kurių jį atleido buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Tokį sprendimą antradienį priėmė Vilniaus apygardos administracinis teismas. Jis nutarė naikinti R. Palaičio sprendimus dėl V. Giržado leidimo dirbti su slapta informacija panaikinimo bei dėl FNTT direktoriaus pavaduotojo atleidimo. Taip pat nutarta tenkinti V. Giržado prašymą grąžinti jį į darbą.

Teisėjų kolegijos nuomone, V. Giržadas iš pareigų atleistas remiantis vien poligrafo, vadinamojo melo detektoriaus, duomenimis, tiriant jo patikimumą „Snoro“ banko istorijoje. Teismas nutarė, kad eksministro R. Palaičio motyvai buvo nepakankami, ir vieno poligrafo duomenų buvo per mažai.

V. Giržadui iš FNTT priteista po kiek daugiau nei 6,3 tūkst. Lt už kiekvieną mėnesį priverstinės pravaikštos. Iš valstybės teismas V. Giržadui priteisė 20 tūkst. Lt neturtinės žalos atlyginimui. Pats pareigūnas prašė priteisti pusę milijono litų. Jo prašoma suma, teismo nuomone, buvo neproporcingai didelė.

Šis teismo sprendimas dar nereiškia garantuoto V. Giržado sugrąžinimo į buvusias pareigas. Mat jis gali būti apskųstas per 14 dienų. Tai padaryti gali tiek V. Giržadas, tiek Vidaus reikalų ministerija (VRM) ar kitos proceso šalys.

Pats V. Giržadas žurnalistams teigė esąs pasiruošęs toliau dirbti FNTT.

„Aš reikalavimo savo laikiausi, laikausi. Ir tarnaučiau valstybei, kaip iki šiol 20 metų“, – sakė buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas.

Jis pažymėjo, kad teismo sprendimas yra negalutinis. „Dar su savo advokatais aptarsiu, kaip jis turėtų būti vykdomas. Pasakyti, kad sėdama į kėdę ar nesėdama, dar anksti“, – savo pergalę atsargiai vertino pareigūnas.

Kaip ir anksčiau, V. Giržadas nepanoro atskleisti savo dabartinės darbovietės. „Dirbu įvairiai. Įvairiose, bet teisinėse srityse“, – užuominomis kalbėjo pašnekovas.

Jis teigė esąs patenkintas teismo sprendimu. Tiesa, dėl priteistos neturtinės žalos, 25 kartus mažesnės nei jo pretenzija, jis kiek abejoja.

V. Giržado nuomone, VRM apskųs teismo sprendimą.

Buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas patvirtino vis dar esantis įtariamuoju tyrime dėl informacijos apie teisėsaugos veiklą prieš banką „Snoras“ nutekinimo.

DELFI primena, jog į darbą grįžti nori ir kartu su V. Giržadu R. Palaičio atleistas Vitalijus Gailius – buvęs FNTT direktorius. Sprendimo dėl jo skundo teismas dar nepriėmė.

V. Gailius šiuo metu su Liberalų sąjūdžiu kandidatuoja į Seimą.